Pojišťovna Direct vstupuje do IoT

IoT

Konečně je to tady, chtělo by se zvolat! Pojišťovna Direct oficiálně spouští službu Direct Echo. Tento osobní IoT strážce má monitorovat Váš majetek. Celé to funguje tak, že systém čidel je napojen na mobilní aplikaci, která je dostupná jak pro iOS, tak i pro Android. A proč konečně? Pojišťovna Direct představila vlastní revoluční projekt IoT na podzim roku 2017. Rozjetí slibovala v první kvartálu roku 2018, následně datum posunula na konec roku 2018 (anebo zde, viz můj starší článek). Každopádně každý, kdo se pouští do podobné věci musí počítat s tím, že plán se tak trochu může míjet s realitou…

Direct aktuálně nabízí svým klientům dvě čidla, pohybové vodní. Pohybové čidlo například může sloužit k sledování objektů (kontroluje dveře, okna, chatu, garáž). Vodní čidlo zase monitoruje proti únikům vody např. z koupelny, kuchyně ale i ze sklepa nebo i vodním živlům jako je povodeň nebo záplava. Namontované senzory pak hlásí zjištěné problémy, které klienti vidí v aplikaci v mobilu a mohou tak zabránit dalším případným škodám včasným zásahem.

Technicky je služba řešena IoT sítí Sigfox, přes českého partnera SimpleCell. Vztah mezi společnostmi SimpleCell, resp. Simple Hardware a právě sítí Sigfox jsem detailněji popisoval ve svém starším článku. Pokusím se o rychlé zjednodušení, složité věci stejně nikdo nečte. Společnost SIGFOX je předním poskytovatelem globálních, jednoduchých, úsporných a energeticky účinných připojení a internetových služeb v rámci IoT. Toto připojení pak mohou využívat ostatní společnosti pro vytváření nových obchodních modelů a třeba pro urychlení digitálních změn. SIGFOX je patentovaným poskytovatelem sítě LPWAN.

A tuto síť provozuje od roku 2017 právě společnost SimpleCell a to ve spolupráci s T-Mobilem to jak v ČR, tak i na Slovensku. Její projekty probíhají v oblastech jako vodárenství, energetika, facility management, měření teplot, CO2, sledování pohybu, parkování či smart city.

Pokud se o celou záležitost chcete dozvědět více, odkazuji třeba na aktuální rozhovor s Karlem Krčmářem na Lupě. Ten byl společně s Pavlem Sodomkou na počátku budování LPWAN síťe a právě přes společnost SimpleCell dokázal do ČR přivést IoT síť Sigfox. Po sporech později ze SimpleCellu odešel a dnes stojí za projekty M2M Communication.

Uvidíme, jak celá služba bude fungovat a zda ji pojišťovna Direct propoji i dále….

  • Přinesl Vám článek užitek?
  • ANO   NE

Máte zájem o odběr článků?