Příspěvek za nepojištěná auta 1.1.2018

1.1.2018 – 7.1.2018

Pěkné pondělí. Pojistit, nepojistit, přispět, nepřispět….. ?Pověst má člověk jednom jednu. Maximálně dvě. Voda je špatný sluha a ještě horší pán……….Příjemné čtení.

  • Když novinka, tak pořádná! Začátek roku je potřeba rozjet pěkně zostra. Od 1. ledna 2018 je znovu zaveden příspěvek nepojištěných do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP). Ten se týká těch, kteří mají své vozidlo registrované pro provoz, avšak nemají povinné ručení. Výjimku tvoří situace, kdy je vozidlo zapsáno jako vyřazené z provozu, zaniklé neboNejvětší přírodní katastrofy rok 2017 vyvezené do jiného státu, a dále také případy jeho odcizení. Sazba bude vyšší než běžné pojistné, ale bude ho kopírovat. Oproti předchozímu příspěvku, který byl zrušen před třemi lety, došlo ke snížení sazeb u běžných osobních automobilů, motocyklů do 350 cma také u přívěsných vozíků. Jo, lepší je si to auto pojistit sám…
  • Pověst má člověk jednom jednu. Maximálně dvě. Ale jak je to s nemocnicemi? Oficiální žebříček nemocnic sice neexistuje, ale hodně toho vyčtete z hodnocení pacientů. Rozhodně to neznamená, že když si jeden člověk stěžuje, v nemocnici se o vás postarají špatně a nechají vás umřít na slepé střevo v čekárně pod lavicí. Web Patálie.cz pojišťovny AXA Vám přináší zajímavé srovnání Kam do nemocnice….
  • Pojišťovna Česká pojišťovna potvrdila svoji dlouhodobou prestiž. Od mezinárodní agentury obdržela totiž rating „A“ (Excellent). Ratingové hodnocení odráží, alespoň podle ČP, že Česká pojišťovna je dlouhodobě majetkově silnou a stabilní společností.
  • Když skončí rok, následuje rok nový. Tak to chodí. S koncem roku ale dochází k bilancování. Co se týče roku 2017 a hodnocení z hlediska přírodních katastrof, byl tento rok jeden z nejničivějších. Alespoň tedy co se týče výše škod a pojistného plnění. Úplně konkrétně byl z hlediska historie (měřitelné) rekordním, překonal ho jen rok 2011….

Pro dnešek končíme. Nebudeme to přehánět. Aktuální informace můžete sledovat také na našem FB a TWITTERU. Přejeme příjemný týden, bez pojistných událostí!

  • Přinesl Vám článek užitek?
  • ANO   NE

Máte zájem o odběr novinek?