Plnění pojišťoven Herwart škody

11.12.2017 – 17.12.2017

Pěkné pondělí. Zaplatíte 10 000 Kč za SPZ pro svůj dron? Nechci slevu zadarmo a při nákupu elektrovozu už vůbec ne. Pochvala vždy povzbudí, a v případě, že se chválíme sami, o to víc. ………Příjemné čtení.

  • Video pojišťovny Aegon Vám ukáže v 160 sekundách, že kořeny pojišťovny jsou staré více než 170 let. Trochu čísel na začátku, ale za mě dobrý…
  • Znáte to. Pořídíte si dron, začnete s ním lítat, pořizovat videa. Potud není žádný problém, ovšem to děláte na svém pozemku a nikoho s tím neobtěžujete. Ovšem všepřítomná regulace nezapomíná na nic. V sousedním Rakousku začínají dokonce uvažovat nad tím, že i běžně užívaní drony by měly spadat pod registrační povinnost. Trochu tomu asi pomohl incident na Vídeňském letišti, kam se přistávajícímu letadlu připletl dron, který tam neměl co dělat. A kdo ví, co tam dělal. Každopádně začíná přituhovat….Výše škod hurikán Herwart
  • A je to tady. Zase je něco zdarma. Tentokrát je to dobíjení na 5 let. Švédský výrobce městských vozítek Unity chce změnit budoucnost dopravy. Budoucím klientům kromě městského vozu nabízí i pět let nabíjení zdarma. Na projektu spolupracuje s německou energetickou firmou EON. Její účast na projektu ukazuje, jak může vypadat trend v následujících letech.Pokud si pořídíte elektrovozík ve Švédsku, získáte nabíjení na 5 let zdarma. Respektive, bude vám dobíjení auta odčítáno z účtu za elektřinu. Koncern bude navíc garantovat, že proud pochází ze solárních zdrojů. A to se vyplatí…
  • Necelé dva měsíce od orkánu Herwart vyplatily pojišťovny občanům 270 mil. Kč. To je téměř polovina pojistného plnění odpovídající nahlášeným pojistným událostem mimo podnikatelskou sféru. Vyplácení škod však stále pokračuje. Celková odhadovaná pojištěná škoda dále mírně vzrostla, na 1,45 mld. Kč. K dalšímu nárůstu docházelo především u pojištění podnikatelů, což zpravidla souvisí se škodami většího rozsahu a s jejich náročnější likvidací. Výrazněji se zvýšil také odhad celkového počtu pojistných událostí, o přibližně jednu pětinu, na 47 000.
  • Autonomní řízení změní pojistný trh a další aspekty našeho života. Alespoň podle analýzy ČAP. Nejoptimističtější scénář počítá s většinovým zastoupením autonomních vozidel ve vozovém parku v ČR už v roce 2037. Pokles nehodovosti ze stávajících 3,5 škody na sto vozidel lze očekávat na jednu sedminu, pouze na cca 0,5 škody na každých sto vozidel. Co by to mohlo znamenat pro motoristy? Třeba nižší pojistné….
  • A nakonec jedna pochvala. Nikdo se nepochválí lépe, než člověk sám. Své o tom ví pojišťovna Direct. Vzniklé škody po orkánu Herwart prý skvěle prověřily jejich tým likvidace. Během pár dnů vyřešil i velké případy. Např. poškození Průmyslového paláce prohlédli následující den a do týdne připravili formu likvidace. Skvěle.
  • A pro tento rok je to vše, další novinky ze světa pojištění už letos nebudou. Každopádně budou tady zase v lednu příštího roku, takže nic se neděje, jedeme v klidu dál.

A pro dnešek je to vše. Aktuální informace můžete sledovat také na našem FB a TWITTERU. Přejeme příjemný týden, bez pojistných událostí!

  • Přinesl Vám článek užitek?
  • ANO   NE

Máte zájem o odběr novinek?