Přítel nebo asistent? Zaplaťte si a uvidíte…

Asistence Allianz kybernetika

27.11.2017 – 3.12.2017

Pěkné pondělí. Kde je ten čuplík na ty internety?  Dálkové ovládání nemá chybu, jen si nesplést ledničku se sporákem. Nejlepší útočné trio historie aneb kdy se nevyplatí být u toho. ………Příjemné čtení.

  • Dřív to nikoho nezajímalo. Teď už se o to lidi zajímají více, ale většinou až potom, co se něco stane. Řeč je o asistencích. A to jak k pojištění aut nebo i k pojištění bytů nebo domu. Pojišťovna Allianz si je toho vědoma a zvyšuje rozsah možných asistencí. Stále více lidí si sjednává i odbornou pomoc v oblasti výpočetní technikyAsistenční služba vyjde na 200 korun ročně a pojistník za to získá celkem dva zásahy, každý v hodnotě do čtyř tisíc korun. Mezi obvyklé pomoci patří odstranění chybové hlášky, obnova dat, zapomenuté heslo nebo odvirování počítače. A nejčastější dotazy? Kde je ten čuplík na ty internety?
  • Internet věci (IoT) není ani urážka ani stará skříň na hadry. Společnost AXA má vlastní divizi pro digitální služby a otevřenou inovaci v oblasti internetu věcí pro domácnosti,  která je součástí vývoje nedávno vzniklé obchodní strategie. Pilotní program zahájila AXA ve Francii v říjnu 2015, dále rovněž navázala partnerství s výrobci propojitelných senzorů, kamer, světel či zásuvek, například Nest, Myfox, Kiwatch, Philips či Orange. Její aplikace MonAXA, která ve Francii nabízí ochranu a pomoc společnosti AXA prostřednictvím mobilních zařízení, pak IoT pojištění věcí AXAdané přístroje řídí. Výsledkem je např. ovládání sporáku, které na bázi IoT může být integrováno do aplikací, jako je právě MonAXA (a její anglický ekvivalent MyAXA), takže jej lze vzdáleně vypnout. A balíčky pojistných služeb by v budoucnu přesně reflektovaly vyspělé bezpečnostní prvky v jednotlivých domácnostech, což uživatelům zajistí více výhod. Jo, prostě se to začíná celé propojovat, nebo tak něco.
  • Pokud si všimnete, že vám někdy kolem baráku krouží dron, raději si rozmyslete, abyste mu zamávali. Kromě toho, že si zapnete župan, se taky rychle schovejte. Může totiž jít o armádního zabijáka. Česká armáda po roce 2020 zakoupí dron s bojovými schopnostmi. V roce 2019 armáda také zakoupí nové drony ScanEagle, stát budou řádově 200 milionů korun. Na generálním štábu také začne výstavba schopností ochrany kyberprostoru. Podmínkou pro provoz je i havarijní pojištění….
  • Máte rádi různé návody, videa a podobné ptákoviny? Ne? Tak právě pro Vás přichází pojišťovna Aegon s návodem pro iPad aplikaci na Aegon modelaci .
  • Poznáte opilého řidiče? Nechte ho vystoupit z auta, namalujte mu lajnu na silnici a nechte ho přejít s tím, že se bude držet levou rukou nosu. Anebo si nechte poradit od pojišťovny AXAPřibližně 25 % všech úmrtí na silnicích v Evropě souvisí s alkoholem, zatímco asi 1 % všech kilometrů v Evropě najedou řidiči s obsahem 0,5 promile alkoholu v krvi (na základě studie European Comisson). Takže pozor na indicie, které se dají vypozorovat.
  • Sezóna hurikánů v roce 2017 byla nejničivější v historii. Silné  trio Harvey, Irma a Maria (odhad škod 215 mld. dolarů) porazilo dokonce dosud vedoucí seskupení hurikánů Katrina, Rita a Wilma z roku 2005 (celkové škody 170 mld dolarů). A samozřejmě půjde i o největší pojistné plnění (ztráty) odhad 100 mld. dolarů vůči z letošního roku vůči 85 mld. z roku 2005.
  • A na závěr něco z historie. Třeba jak se pracovalo v laboratoři na výrobě elektřiny….

A pro dnešek je to vše. Aktuální informace můžete sledovat také na našem FB a TWITTERU. Přejeme příjemný týden, bez pojistných událostí!

  • Přinesl Vám článek užitek?
  • ANO   NE

Máte zájem o odběr novinek?