Laboratoř Uniqa Vídeň

20.11.2017 – 26.11.2017

Pěkné pondělí. Co se stane, když smícháte kyselinu s vodou? Nějaký svinstvo. Máte garáž? Ne? Tak smůla. Stojí to balík, ale hlavně, že je na to sleva. Proč je lepší mít dvojzásuvku. ………Příjemné čtení.

  • Opakování je matka moudrosti. Nebo tak něco. Aplikace Záchranka je jedna z těch aplikací, která reálně pomáhá. Nepřidá Vám sice na fotku zajímavý klobouček, nebo fialový plnovous, ale může Vám třeba zachránit život. Naposledy pomáhala v Brdech. Jo, tam je krásně.
  • Vzpomínáte, jak jste ještě chodili ve škole na laborky? Ne? A nebo ano, ale už je to tak dávno, že už ani nevíte, v jakém to bylo patře? Nevadí. Pro tyto účely otevírá pojišťovna Uniqa ve vídeňské Design Tower Inovační centrum a Start-Up-Hub weXelerate. A to rovnou celé středisko. S rozlohou 9 000 čtverečních metrů jde o největší středoevropské středisko nových nápadů. Pronajímatelem prostoru je koncern Uniqa Insurace Group, čímž hodlá podpořit nejdůležitější „digitální stanoviště“ v Rakousku a umožnit koncentraci inovativních firem. Pokud ovšem trefíte do svojí kanceláře, je to fakt velký…
  • Chcete být v něčem první? Tak v tomhle už to nestihnete. MONETA Money Bank se jako první společnost v České republice oficiálně rozhodla, že do pěti let bude provozovat služební vozy výhradně na elektrický pohon. Banka v první fázi objednala 150 elektromobilů Volkswagen e-Golf, což z ní během krátké doby učiní největšího provozovatele vozů na elektrický Sleva Allianz na elektromobilypohon na českém trhu. Do konce letošního roku MONETA Money Bank převezme 15 těchto elektromobilů, do dvou let jich bude firemní flotila čítat více než dvě stě. Podmínkou je garáž se zásuvkou.
  • A předchozí zpráva se nám hodí pro tu další. Tedy tuto. Pojišťovna Allianz nabízí slevu pro majitele elektromobilů. Allianz pokračuje v segmentaci trhu autopojištění podle rizik a přidala nové kritérium. Na havarijní pojištění vozů značky Tesla i všech dalších elektromobilů nyní dává 30% slevu. Tak to už se vyplatí.
  • Čas pro charitu. Česká pojišťovna RunTour vyběhala pro Nadaci Leontinka 1 401 800 Kč! Z každého startovného šlo 50 Kč na podporu Nadace a Česká pojišťovna prostřednictvím své nadace tuto částku ještě zdvojnásobila. Gratulujeme.
  • Možná jste už slyšeli o pojišťovně Lemonade. A možná taky ne. Každopádně jde o P2P pojišťovnu, která provozuje svoji činnost v New Yorku. To je v Americe. Z vybraného pojistného si pojišťovna nechává jen provozní náklady, zbytek dává na charitu. Podobný princip jako naše ” česká” První Klubová. Tedy ve zkratce. Vše funguje pouze přes internet, klidně přes mobil. A jak se můžete podívat v tomto videu.
  • Už je to rok. Zhruba teda. Pojišťovna Allianz vyhodnocuje svůj produkt autopojištění podle najetých kilometrů. Výsledkem je více než 100 000 nových klientů.  Povinné ručení i havarijní pojištění Allianz začíná od pěti tisíc kilometrů a stoupá až do hodnoty 50 tisíc. Zahrnuje tím pádem i průměrný nájezd českých řidičů, což je 10–15 tisíc kilometrů. Do budoucna pojišťovna připravuje snížení horní hranice na 25 tisíc kilometrů a výš.
  • A máme tady další růst. Ale není to na potlesk a šampaňské. Pojišťovna Kooperativa eviduje růst podvodů u pojištění automobilů. Za prvních devět měsíců letošního roku Kooperativa prověřovala přes 950 případů s podezřením na pojistný podvod. Ten se podařilo prokázat v 644 případech. Celková uchráněná hodnota dosáhla částky téměř 130 milionů Kč. Za stejné období roku 2016 to bylo 674 prokázaných podvodů v celkové výši 148 milionů Kč. Naopak růst Kooperativa zaznamenala u pojištění vozidel, kde v roce 2016 odhalila 103 podvodů, v letošním roce je to 292 podvodů. Takže přátelé, takhle ne.

A pro dnešek je to vše. Aktuální informace můžete sledovat také na našem FB a TWITTERU. Přejeme příjemný týden, bez pojistných událostí!

  • Přinesl Vám článek užitek?
  • ANO   NE

Máte zájem o odběr novinek?