Přezouvat, nebo nepřezouvat? To je to, oč tu běží.

Střet se zvířaty Generali

23.10.2017 – 29.10.2017

Pěkné pondělí.  Co přinese konec letního času? Zimní čas. Ale zvířata o tom nevědí….Proč je lepší nepřezouvat pneumatiky? Uvidíte sami. Máme dvě zprávy, dobrou a špatnou, ovšem ne pro všechny. Hlavně se do toho nezamotat. ……..Příjemné čtení.

  • Přezouváte gumy? A máte hever? Nebo nepřezouváte a hever nemáte? Variant je hodně. Nicméně pojišťovna Allianz varuje všechny řidiče, kteří budou přezouvat pneumatiky, aby si dali pozor na jejich převoz. Dobrý záměr se totiž, alespoň podle pojišťovny, může snadno obrátit proti nim. Do zavazadlového prostoru řady aut se totiž pneumatiky nevejdou a řidiči je převážejí nezajištěné, porůznu naskládané do kabiny vozu. A to se nedělá. Jaké škody si tím mohou napáchat, zjišťovala Allianz ve speciálním crash testu….Crash test Allianz
  • Zraníte se, musíte běhat po doktorech. Potud je vše v pořádku, kromě toho zranění. Dále ale přestává veškerá legrace. Pojišťovna AXA dostáváte pojistné plnění.totiž přišla s on-line hlášením pojistných událostí a s nohou v sádře tak můžete zůstat v klidu doma. Nebo kdekoliv jinde. Vše vyplníte a do 15 dnů ..
  • Bylo kolem toho hodně humbuku a nakonec to dopadlo docela dobře. Řeč je o nařízení EU, o čem jiném. Čeští dopravci mohou svým řidičům dál v cizině platit českou mzdu. Jiné to bude ale například v oboru stavebnictví. Tam bude moci firma konkrétního zaměstnance vyslat na práci do ciziny na rok s možností prodloužení o dalších šest měsíců. Poté co tato doba uplyne, už bude muset pracovník začít platit sociální a zdravotní pojištění v zemi, ve které dočasně pracuje. Změny začnou platit za 4 roky.
  • Jaká myslíte, že je nejčastěji hlášená vážná chorobaPojišťovna České spořitelny loni vyplatila za vážné choroby u dospělých přes 25 milionů korun. Nejčastěji to bylo v případě rakoviny, která tvoří přes 70 % případů. Celková částka vyplacená za rakovinu tak činila téměř 17 milionů korun. Přestože je však rakovina nejčastěji hlášenou nemocí, lidé se na ni stále pojišťují nedostatečně. U vyplacených událostí činila průměrná pojistná částka necelých 129 000 korun, což obvykle nestačí na krytí výpadku příjmu kvůli potřebnému léčení, jenž průměrně trvá sedmnáct měsíců.
  • Klienti pojišťovny Allianz se nemusejí bát vandalů. To je dobrá zpráva. Horší je ta, že pouze v období dušiček.  V tomto období policie zejména ve velkých městech pravidelně hlídkuje na hřbitovech, aby předešla řádění vandalů. Pro člověka, který si chodí připomínat své blízké, se poničené náhrobky stávají traumatem, se kterým se jen těžko vyrovnávají. Málo lidí ale tuší, že se mohou proti poškození pietních míst pojistit. Allianz to umí jako volitelnou součást majetkového pojištění.Pojištění náhrobků Allianz
  • Pamatujete si ještě, jak loni expolicista naboural 24 aut? Nepamatujete? Nevadí, prostě to tak bylo. Aktuálně dostal u soudu podmínku 20 měsíců, čtyřletý zákaz řízení a také má uhradit část způsobených škod. Sám se neodvolal, ale Česká kancelář pojistitelů ano. Proč? Soud totiž rozhodl, že část peněz, které žádala jako náhradu uhrazených škod, mají vymáhat zvlášť v civilním řízení.
  • Tak už je to jářku 190 let. Česká pojišťovna letos slaví významné výročí. Jak sama uvádí, přestála mnoho režimů, válečných konfliktů, panovníků i prezidentů a zažila celou řadu událostí. Stála při svých klientech v dobách dobrých i zlých. Jejím posláním bylo pomáhat v těžkých situacích – to dodržovala v minulosti a dodržuje to i nyní. Takže gratulace.
  • S přechodem na zimní čas dochází k ukončení času letního. Ovšem zvířata tuto změnu neregistrují, možná schválně. Pojišťovna Generali má vysledováno, že na silnicích to ale vede k mnohem častějším střetům. Dopravní špička se totiž více přibližuje k času vyhledávání potravy zvířaty. Nejvíce srážek ze svého pojištění každoročně hlásí motoristé v říjnu, listopadu a květnu. Takže pomůže jednak opatrná jízda, anebo vhodné připojištění. Případně oboje.

A pro dnešek je to vše. Aktuální informace můžete sledovat také na našem FB a TWITTERU. Přejeme příjemný týden, bez pojistných událostí!

  • Přinesl Vám článek užitek?
  • ANO   NE

Máte zájem o odběr novinek?