Direct finance Europe spojení pojišťovny a platební služby

2.10.2017 – 8.10.2017

Pěkné pondělí. Chtěl bych slevu, ale pořádnou. Pojišťovny a inovace? To jako vážně? Hledá se pomoc a kdo hledá, najde. Nebo taky ne. Když se dva spojí, co to může znamenat? Vznik třetího?……..Příjemné čtení.

 • Přemýšlíte někdy nad tím, co dalšího, kromě toho, co už máte, byste si ještě mohli pojistit? Ne? Tak alespoň hypoteticky.  Ano, správně. Je to pojištění pravidelných plateb k bankovnímu účtuČSOB Pojišťovna ve spolupráci s ČSOB začala nabízet ochranu před nečekaným výpadkem příjmu. Jde o pojištění pravidelných plateb k bankovnímu účtu, které pomůže překlenout nenadálé životní události. Produkt vyvinula ČSOB Pojišťovna a je nabízen výhradně prostřednictvím banky ČSOB. A limity? Smrt majitele účtu – disponenti s prostředky dostanou jednorázově 30 000 Kč, ztráta zaměstnání – majitel účtu dostane měsíčně 5 000 Kč; maximálně 6 po sobě jdoucích měsíců….Festival startupů AXA Praha
 • Jak spolupracuje pojišťovna AXA s mladými a tedy začínajícím podnikateli? Například tím, že podporuje inovace a startupy. Pojišťovna AXA byla hlavním partnerem Startup festivalu v Praze. Tohoto festivalu se zúčastnil i CEO Robert Gauci. Ten diskutoval společně s dalšími odborníky se studenty VŠE mimo jiné i o tom,  jaké jsou možnosti podpory startupů od korporací a jak je na tom třeba samotná AXA….
 • A máme tady další výzkum. Pojišťovna Uniqa ve spolupráci s výzkumnou agenturou NMS vypracovala studii zabývající se povědomím české veřejnosti o jejich nároku na důchod. Dále zjišťovala, jejich odhad, k čemu jim bude státem vyměřená penze stačit. A nakonec,  zda mají plán, z čeho získat dodatečné prostředky ke kompenzaci propadu příjmů. A výsledky? 94 % respondentů nezná výši svého budoucího důchodu. Třetina dotazovaných očekává, že z penze nebudou schopni krýt ani základní potřeby. Dále více než 40 % se domnívá, že z penze zaplatí jen základní potřeby. Nicméně jen necelých 60 % respondentů dělá něco pro to, aby měli k penzi nějaký dodatečný příjem nebo rezervu. Přes 40 % respondentů by si představovalo penzi alespoň ve výši 20 000 korun. U mužů je to dokonce 52 %. Co z toho vyplývá? To průzkum nezjistil
 • VZP se rozhodla pomoci rodičům dětí, u kterých byla diagnostikováno podezření na autismus. Pojišťovna finančně přispěla ke vzniku české jazykové mutace projektu Simple Steps. Jde o  multimediální výukový materiále, který vychází z principů a praxe aplikované behaviorální analýzy. Materiál cestou jednoduchých kroků vysvětluje, co jsou behaviorální deficity, sebestimulující chování, příčiny záchvatů vzteku, agrese a jak s nimi nakládat, jak učit nové vzorce chování. Vše je názorně vysvětlováno animovanými modelovými situacemi, četnými grafikami a videotréninky.
 • Hledá se pomoc. Tentokrát se pochlapila PVZP, která podpořila Kliniku dětské hematologie a onkologie FN Motol.  Podstatou pomoci bylo, že zútulnila Kliniku autorskými peřinkami a povlečeními pro malé pacienty.PVZP pomoc Klinika FN
 • O startupy se zajímá více pojišťoven. Například pojišťovna Uniqa přispěla 1 milion EUR do digitální platební služby Twisto. Do služby investovala dále i centrála ING z Holandska i lokální pobočka z Polska. Dohromady daly čtyři miliony euro. Většinu peněz chce Twisto použít na rozvoj v Česku. Zbytek půjde do Polska, kde už společnost založila místní pobočku. Twisto spustí odložené platby v polských e-shopech v příštím roce, a to za podpory ING Bank Śląski – dceřiné společnosti mateřského holdingu a jedné z nejvýznamnějších bank v Polsku.
 • Tak to byl přímý úder! Pojišťovna Direct to rozjíždí ve velkém. Aktuálně se spojila s se společností Expansa, která poskytuje on-line platební služby. Vznikne tak úplně nová finanční skupina Direct finance Europa. Budou spuštěny nové webové stránky, chystá se nová verze desktopové aplikace i vylepšená mobilní Direct aplikace pro iOSAndroid. Co to znamená? Rozšíření služeb v B2B platbách…
 • Pojišťovna Axa nabízí svým klientům slevu na pojištění. Musí si ovšem stáhnout aplikaci, která bude hodnotit jejich jízdní styl. Ti, kteří budou aplikací vyhodnoceni jako bezpeční řidiči, dostanou bonus. Aplikace Axa Drive je volně ke stažení nejen pro klienty této pojišťovny, ale pro všechny řidiče. Nyní se nachází v testovacím režimu. Nad aplikací převzal v Česku záštitu Besip, který do ní přidal řidičské tipy.  Jak velký bonus pojišťovna nabídne, zatím nespecifikovala. Ani, to, jaké skóre řidič bude muset dosahovat, aby ho získal, případně za jakých podmínek o něj zase může přijít. Podívejte se, jak dopadlo testování této aplikace serverem Aktuálně.cz….
 • Na drony může mít každý názor, jaký chce. Všichni se ale asi shodneme na tom, že tento fenomén přinesl možnost natáčet vide v jakémkoliv prostředí. A záběry jsou to mnohdy skutečně ke zhlédnutí. Jako například poutní kostel Skoky. Nádherná stavba uprostřed ničeho….

A pro dnešek je to vše. Aktuální informace můžete sledovat také na našem FB a TWITTERU. Přejeme příjemný týden, bez pojistných událostí!

 • Přinesl Vám článek užitek?
 • ANO   NE

Máte zájem o odběr novinek?