Placení poplatků řidičů bez povinného ručení

11.9.2017 – 17.9.2017

Pěkné pondělí. Jsou zprávy a zprávy. Je lepší se učit, nebo ne? Nebo je to jedno? Neustále se musíme posouvat dále, vylepšovat, inovovat atd. Chyby sice byly, ale už určitě nebudou. Tak určitě……..Příjemné čtení.

  • Říká se, že nejsou dobré, nebo špatné zprávy. Jsou jenom zprávy a je na nás, jak se k nim postavíme. Každopádně toto je špatná zpráva. Cestovní kanceláře Azur Reizen a Maxi Reisen vyhlásily úpadek. V zahraničí mají 450 klientů. Dalších 550 lidí na svou dovolenou již neodletí. Sdělila to Česká podnikatelská pojišťovna, u které byly obě společnosti pojištěné proti úpadku. Azur Reizen v pondělí vyhlásila úpadek po 21 letech činnosti. Podle Asociace českých cestovních kanceláří jde o největší krach cestovní kanceláře od roku 2009, kdy ukončila činnost Tomi Tour.Neplatiči povinného ručení
  • Učit se, učit se, učit se. Síly tohoto úderného hesla si jsou vědomi lidé spojeni okolo aplikace Záchranka. Vyvinuli totiž výukovou aplikaci Záchranka. Ta umožňuje nácvik tísňového volání v rámci zážitkového vzdělávání první pomoci. Telefonujte se svými žáky a účastníky kurzů na tísňovou linku stejně jako v reálné situaci. Ale jako proč ne..?
  • Člověk se kolikrát v těch číslech až ztrácí. V médiích na nás pořád útočí nějaké zprávy ohledně inovací budoucnosti s přívlastkem 1.0, 2.0,…Kde to skončí? Všimla si toho i pojišťovna Maxima a řekla si, že přispěje se svojí drobnou do mlýna. Představila totiž svoje nové rizikové životní pojištění MaxEfekt 3.0. Jedná se o třetí generaci této produktové řady. Samozřejmě se hlavně vylepšovalo. Došlo např. ke zvýšení maximální pojistné částky u pojištění invalidity na 4 mil. Kč a zmírnění některých výluk v rámci pojištění pracovní neschopnosti a pojištění invalidity. Tak uvidíme…..
  • Cukr a bič? Ne, jenom to druhé. Na nepojištěné řidiče se od ledna znovu chystá bič. Česká kancelář pojistitelů od nich bude vymáhat příspěvek za každý den bez povinného ručení. Výši denního příspěvku teprve stanoví ministerstvo financí, bude však vyšší než běžné sazby pojištění.
  • A právě výběr peněz od neplatičů povinného ručené byl jedním z tématů rozhovoru s výkonným ředitelem České kanceláře pojistitelů (ČKP) Janem Matouškem. Vybírání pokut od nepojištěných řidičů provázely v minulosti velké přehmaty, což byl také jeden z důvodů, proč byla norma v minulosti zrušena.  Výzvu k jeho zaplacení nezřídka našli ve schránce i ti, kteří auto neřídili nebo nevlastnili. Jan Matoušek slibuje, že chyby už se tentokrát nebudou opakovat. Tak uvidíme….

A pro dnešek je to vše. Aktuální informace můžete sledovat také na našem FB a TWITTERU. Přejeme příjemný týden, bez pojistných událostí!

  • Přinesl Vám článek užitek?
  • ANO   NE

Máte zájem o odběr novinek?