K čemu vlastně slouží cestovní pojištění?

Cestovní pojištění Allianz asistence

7.8.2017 – 13.8.2017

Pěkné pondělí. Limity pojištění neřešte, vše zaplatí pojišťovna. Počítat umíte? Tak se mnou nepočítejte. Je lepší si na ježka šlápnout, nebo si ho pohladit? A jak drahá je bezplatná karta pojištěnce?….Příjemné čtení.

 • Pokud jste zaznamenali nehodu autobusu s českými turisty v Itálii, možná Vás bude zajímat, jak se celá záležitost řešila z pohledu pojištění. Anebo Vás to třeba zajímat nebude. Pojišťovna Uniqa  téměř ihned informovala o tom, jak  navázala spolupráci s místními záchrannými složkami (37 z 44 pasažérů bylo pojištěno právě u pojišťovny Uniqa). Zájezd byl organizován cestovní kanceláří Mayer & Crocus. Prostřednictvím asistenční služby Uniqa byl navázán stabilní kontakt s partnerským protějškem v Itálii, jenž na místě organizoval konkrétní pomoc všem zraněným i ostatním účastníkům zájezdu, kteří vyvázli bez újmy na zdraví. Pěkná práce.Úpadek cestovních kanceláří rozhodnutí ústavního soudu
 • Společnost Amazon se drží nikoliv dveří, ale své vize o doručování zboží drony. Aktuálně přišel americký internetový obchod s patentem, který rozvíjí způsob dopravy zboží dronem k zákazníkovi. Vzlétaly by z mobilních stanic umístěných přímo ve vlacích či na nákladních lodích. Má to samozřejmě spoustu háčků. Jedním z nich je Americký Federální úřad pro letectví. Ten, mimo jiné, stanovuje, že dron musí být neustále v dohledu pilota, což je s výše uvedenými patenty Amazonu v rozporu. Jak tohle dopadne…
 • Takže si to shrneme. Ústavní soud rozhodl o tom, že pokud jste klientem zkrachovalé cestovky, máte nárok na plnou náhradu. Tak to je skvělé. Ale kdo to má zaplatit? Pojišťovny. Pro ně už to tak skvělé rozhodnutí není. Důležité je ještě zvýraznit ten fakt, že případ spadá ještě do hraničního období, kdy existovaly různé výklady zákona a přístup jednotlivých soudů se lišil. V mezičase se změnila právní úprava, která od 1. ledna loňského roku klade vyšší nároky na smlouvy o pojištění cestovních kanceláří proti úpadku, a vedla tak ke zvýšení sjednávaných limitů. Ať tak nebo tak, určitě nastanou další případy, které vše znovu otevřou…
 • Každá pomoc je dobrá. Pojišťovna ČPP nabízí k cestovnímu pojištění pomocníka pro získání finanční kompenzace za problematické lety. Claimcloud. Jde o její partnerskou službu, která Vám v případě potíží dokáže vyřešit problémy s letem, zavazadlem i odmítnutím pomoci ze strany letecké společnosti.
 • Česká spořitelna to má dobře spočítané. Ve svých plánech totiž počítá s pojištěním aut a malých firem.  Na konci tohoto roku by chtěla mít na svých pobočkách okolo stovky specialistů na neživotní pojištění. To je zhruba jeden člověk na každou pátou pobočku. V neživotním pojištění bude ČS nabízet produkty České pojišťovny a Kooperativy, v životním pojištění pak pokračuje spolupráce s Pojišťovnou České spořitelny.Pojištění České spořitelny
 • Máte aplikaci v mobilu, která Vám může zachránit život? Možná ano. Ale znáte aplikaci, která Vám může zachránit život, ale přitom ji nemáte v mobilu? Mladá žena při běhu uklouzla a spadla přibližně z desetimetrové skály. Záchranku si zvládla zavolat sama, přestože se při pádu udeřila do hlavy. Byla však dezorientovaná a operátorce nedokázala říct, kde přesně se nachází. Záchranáři zraněnou našli podle aplikace Záchranka, přestože ji v mobilu nainstalovanou neměla. Operátorka její polohu získala pomocí kódu z nouzové webové stránky, na kterou zraněnou navedla.
 • Co má společného šlápnutí na ježka, pokousání psem a bolest zubů? Ano, bolí to. Ale mimoto jsou to důvody, proč se klienti s cestovním pojištěním Allianz obracejí na asistenční linku pojišťovny. Nejvíce telefonátů pak nepřichází z míst, kam jezdí nejvíce turistů. Během července museli operátoři pojišťovny pomáhat nejčastěji lidem trávícím dovolenou v Egyptě. Následovaly telefonáty z Řecka, Turecka a Bulharska. Méně problémů pak potkalo klienty Allianz v takových turisticky frekventovaných zemích jako je Chorvatsko, Itálie nebo Rakousko.
 • Jedete na dovolenou po Evropě? Nemáte si prý zapomenout vzít s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění. Může se Vám hodit. A co to vlastně ten průkaz je? Jde o bezplatnou kartu, díky které Vám bude během dočasného pobytu v zemích EU, na Islandu, v Lichtenštejnsku, Norsku a Švýcarsku poskytnuta nezbytná lékařská péče ve státním lékařském zařízení. A za stejných podmínek a za stejnou cenu (v některých zemích zdarma) jako lidem pojištěným v dané zemi. Nenahrazuje samozřejmě cestovní pojištění, netýká se soukromých zařízení.  K vyzvednutí nejsou na vrátnici, ale vystavují je jednotlivé zdravotní pojišťovny. Takže tak.
 • Jak nejlépe se zjistí, zda se něco podařilo, nebo ne? Jednoduše. Udělá se vyhodnocení. V NN pojišťovně právě toto provedli se svým produktem životního pojištění NN Život, které uvedla na trh v dubnu 2016. Prodejům životního pojištění již podle dat NN nedominuje investiční životní pojištění, jako tomu bývalo v minulých letech, ale čistě rizikové pojištění. Potvrdilo se, že lidé žádají od pojištění především krytí závažných životních rizik. Pro zhodnocování prostředků využívají investiční životní pojištění NN Smart, které díky nové regulaci umožňuje vyšší příspěvky od zaměstnavatele. Rok od uvedení rizikového životního pojištění NN Život na trh je patrný zvýšený zájem o sjednání tohoto typu životního pojištění. Takže úspěch, ne?

A pro dnešek končíme. Aktuální informace můžete sledovat také na našem FB a TWITTERU. Přejeme příjemný týden, bez pojistných událostí!

 • Přinesl Vám článek užitek?
 • ANO   NE

Máte zájem o odběr novinek?