Proč není potřeba řešit limity u pojištění skel

Průzkum agentury STENMARK blbec za volantem

31.7.2017 – 6.8.2017

Pěkné pondělí. Víte, co patří do kufru na dovolenou? Fajn, ale víte, co tam nepatří?! Jaký limit nastavit na pojištění skla? Správně, žádný. Piloti v oblacích neznáma. Psát sms nebo nepsat sms, to je to, oč tu běží….Příjemné čtení.

  • Nevytahuji se, rostu! Tak nějak by teď mohla reagovat pojišťovna Direct. Ta totiž aktuálně roste 13x rychleji než trh neživotního pojištění. Z informací České asociace pojišťoven vyplývá, že zatímco trh neživotního pojištění meziročně roste o 5,9 %, Direct vykazuje nárůst o 76,2 %. Jen za první pololetí 2017 zvýšil svůj podíl na trhu s neživotním pojištěním z 0,9 na 1,2 %. Podle pojišťovny je to tím, že sází na jiný přístup. Co to znamená? Jde prý o produktové inovace a příjemný klientský zážitek. Tak tohle se zatím skrývá…Tlumočník - cestovní pojištění ČSOB
  • Balíte se na dovolenou a jste na tom jak Mr. Bean, kterému se nemohou vejít do kufříku troje kalhoty? Nemusíte si z nich dělat bermudy, jako on. Stačí si přečíst tipy z magazínu České pojišťovny, 10 věcí, které do příručního zavazadla nepatří.
  • Ještě větší blbec, než jsme čekali? Za volantem určitě. Podle čerstvého průzkumu agentury STEM/MARK, kterého se zúčastnilo více než pět set řidičů, mají řidiče nejvíce obavy z blbců. Tedy těch na silnici. Posílání SMStelefonování za jízdy jsou podle řidičů hlavní příčinou nepozornosti při řízení, která pak může způsobit dopravní nehodu. Naopak jen okrajově znepokojují řidiče billboardy u cesty, poslech rádia či konzumace potravin za volantem. Ale věřte průzkumům….
  • Uspět ve výběrovém řízení je vždy úspěch. Své by o tom měla vědět pojišťovna Uniqa.  Ta se stala od července novým partnerem společnosti LeasePlan v oblasti povinného ručení. Uspěla ve výběrovém řízení a bude pojišťovat všechna vozidla pořizovaná s financováním od této firmy. Celkové roční pojistné přesáhne sto milionů korun. Jde o více než 22 000 převážně osobních vozidel. Gratulujeme všem zúčastněným.
  • Pokud Vám připadá, že máte kufr na dovolenou zabalený tak, že už se tam nevejde ani špendlík, přesto tam nacpete ještě jednu zajímavou věc. ČSOB pojišťovna Vám s sebou na dovolenou přibalí ještě tlumočníka. V cizině tak stačí doktorovi předat telefon a v rámci asistence cestovního pojištění za Vás překladatel vše vyřeší. Doktor pak místo zdravé ruky skutečně ošetří pochroumaný kotník…Allianz bezlimitní pojištění skel
  • Jak řeší klienti pojišťovny Allianz limity u pojištění skel na svém autě? Nijak.  Dilema, jak správně zvolit výši pojištění, klientům Allianz odpadá. Limit pojistného plnění odpovídá obvyklé ceně vozidla těsně před případnou havárií. Limit plnění pojistné události je pak spojený s jeho konkrétním vozidlem a případně sjednanou spoluúčastí. Pojišťovna ovšem uhradí celkové náklady na opravu či výměnu poškozeného skla pouze za předpokladu, že klient využije servisní síť Allianz pojišťovny.
  • Na první pohled to vypadá dobře. Zatraktivní to prý obor a udrží české pracovníky v Česku. O čem je řeč? V platnost vejde novela o civilním letectví, která nově umožní pilotům pracovat na živnostenský list. Ale co nám k tomu řekne ten druhý pohled? Pokud pomineme celoevropské lobby leteckých společností, které chtějí zvýšit svůj zisk a tato změna povede k legalizaci tzv. schwarz systému, je zde ještě jeden problém.  Piloti také neví, kdo v případě nehody ponese odpovědnost za škody. Jako zaměstnanci můžou být postihováni do výše 4,5 násobku hrubé mzdy. U pilotů jako podnikatelů je to ale velká neznámá. Pojišťovny by museli pojistit piloty na odpovědnost za škody na dopravních letadlech v řádech miliard korun. Dává to smysl?

A pro dnešek končíme. Aktuální informace můžete sledovat také na našem FB a TWITTERU. Přejeme příjemný týden, bez pojistných událostí!

  • Přinesl Vám článek užitek?
  • ANO   NE

Máte zájem o odběr novinek?