PČS sms připojištění

26.6.2017 – 2.7.2017

Pěkné pondělí. Slibuji, co jsem odvolal. Abecedou zpět. Pozor, slavíme! A když je důležitá každá minuta….Příjemné čtení.

 • Dovolené už se dnes nevybírají jen podle místa, ceny a další klasických parametrů. Dnes už se po očku poohlížíme i po tom, zda tam náhodou v okolí nevybuchla nějaká bomba, nebo hotel neobsadili teroristi. Taková je dnes doba. S tím také souvisí, že budoucí dovolenkáři chtějí mít sjednané i pojištění, které by jim třeba i pomohlo. Jak se k tomuto riziku staví pojišťovny, se dozvíte v následujícím shrnutí. Vybírejte dobře…
 • Slibuji, co jsem odvolal. Vrchní soud v Olomouci zrušil předběžné opatření soudu v Brně, které zakázalo společnosti UBER poskytovat přepravní služby. Co to znamená? Že už je může opět poskytovat. Důvody, proč Vrchní soud rozhodl, jak rozhodl, nejsou zatím známy. Pokrok holt nezastavíš…Pojištění proti terorismu
 • A po čase opět dobrá zpráva. Lídr v pojištění pohledávek, společnost Euler Hermes, pravidelně monitoruje ukazatele rizik ve všech zemích světa.  A při tomto monitoringu společnost shledala, že je na tom Česká republika docela dobře. Skokovitě nám proto navýšila rating z úrovně BB1 na A1. Česko tak opustilo společnost Polska, Izraele či Jižní Koreje, přeskočilo Španělsko nebo Tchaj-wan a zařadilo se po bok Japonska, Irska, Malty či Slovenska. Tento krok je hodnocen pozitivně, česká ekonomika se tak stává pro investory jistější zemí z hlediska obchodních rizik. A co dál? Tak ještě je nad námi úroveň AA1….
 • Mohou drony zachraňovat život? Ano, mohou. A není to jen pocit, ale prokázaná praxe.
 • Slavíme 2. narozeniny! Pozor, ne my. Ale pojišťovna Direct. A k tomu připravili takové pěkné, grafické srovnání. Předtím a teď.
 • Nedávno jsme zde uváděli vyjádření Ústavního soudu k plnění z povinného ručení. A máme zde další. Tentokrát se jedná o případ, který se stal dokonce v roce 2008. Zemřel mladý muž, který přecházel silnici mimo označený přechod. Srazilo ho auto, které nemělo sjednané povinné ručení. Matka zemřelého se začala domáhat škody po ČKP, ta odmítla plnit a tak se matka obrátila na soud. První instance ji vyhověla, ČKP se odvolala k Nejvyššímu soudu, který předchozí rozsudky zrušil. Následně se matka zemřelého obrátil na Ústavní soud, který rozhodl, že Nejvyšší soud pochybil a rozhodnutí zrušil. A co dál? Nejvyšší soud musí rozhodnout znovu…
 • Ono se o někom snadno řekne, že si ani nepamatuje, kolikátého dnes je. Ale můžeme si být jisti, že jsme se nespletli? Nemůžeme. Právě proto vznikl projekt České Alzheimerovské společnosti. Tento projekt pomáhá lidem rozlišit obyčejné zapomínání od skutečného nástupu demence. Případně pak následně doporučí včasnou návštěvu specializovaného lékaře. Anebo nedoporučí….Více se dozvíte na webu Patálie.cz, který provozuje pojišťovna AXA.Direct 2. výročí
 • Vypadá to jako dvojitá zvětšená zásuvka. Ale je to docela něco jiného. Jde o jednomístný létající stroj, čtyřkolku AirQuadOne na elektrický pohon. Protože se firma specializuje na výrobu dronů, jde tedy o dron, co ponese člověka. Létající stroj má dosáhnout rychlosti 80 km/h a ve vzduchu by měl vydržet až 30 minut. Co se stane po uplynutí této doby ve zprávě uvedeno není.
 • Pokud jedete na dovolenou, můžete si být jistí, že má radost ještě někdo jiný, kromě Vás. Jsou to zloději. Alespoň tedy ti potenciální. Co máte udělat proto, aby je radost přešla Vám poradí pojišťovna UNIQA….
 • Pojišťovna České spořitelny si vychvaluje jeden takový svůj zlepšováček. Pojištění rekreačních rizikových sportů. Klienti si ho mohou v rámci pojištění úrazu zdarma aktivovat pomocí SMS až na třicet dní v roce. Loni si toto pojištění aktivovalo přes pět tisíc klientů. A to v průměru na čtyři dny. Pojišťovna v této souvislosti v minulém roce řešila 46 pojistných událostí a vyplatila skoro o 400 000 korun více, než kdyby lidé SMS na pojištění rekreačních rizikových sportů nezaslali.

A to je pro dnešek vše. Aktuální informace můžete sledovat také na našem FB a TWITTERU. Přejeme příjemný týden, bez pojistných událostí!

Za KTS Finance.cz, Ondřej Kučera

 • Přinesl Vám článek užitek?
 • ANO   NE

Máte zájem o odběr novinek?