Česká pošta a ČSOB pojištění

19.6.2017 – 25.6.2017

Pěkné pondělní dopoledne. Vývoj nezastavíš. Nehoda, která se nestala, plnění které neproběhlo. Něco málo k zamyšlení. Pošta jede…….Příjemné čtení.

  • Dneska už se vyvíjí kde co. Na co si vzpomenete, prošlo nějakým vývojem. Své o tom ví pojišťovna UNIQA. Ta vyvinula ve spolupráci s  Mitsubishi Motors CZ  nové pojištění aut. Tento produkt zahrnuje jednak povinné ručení s výrazně navýšenými limity. Ale i kompletní havarijní pojištění s řadou připojištění včetně náhradního vozidla. Vše samozřejmě za zvýhodněnou Vůz Tesla a pojištěnícenu. Součástí je rovněž jedinečná telematická asistence SafeLine. Ta se umí aktivně zapojit do řešení problémů, ať už jde o nehodu, odcizení auta nebo defekt. Navíc počítá pojistné podle kilometrů. Nabídka je určena pro privátní osoby i podnikatele a všechny způsoby financování pořízení vozidla. Fajn.
  • K základnímu kamenu při stavbě pojištění nemovitosti patří odjakživa riziko požáru. Nestačí ovšem mít jen pojištění a říkat si, že vše je v pohodě. Důležité je také řešit nějakou prevenci. Alespoň trochu. Jestli to fakt někdo dělá, zkusili prověřit hasiči z Českých Budějovic. Provedli plošnou kontrolu Krajinské ulice a zjistili 72 závad. V celkem 18 objektech se zaměřili na stav a použitelnost únikových cest a východů. Dále kontrolovali označení čísel tísňového volání či dostupnost a použitelnost hasebních prostředků. Nezapomněli se také podívat na označení rozvodných zařízení a hlavních vypínačů a uzávěrů médií. Výsledek spíše nic, než moc…
  • Komu se nelení, tomu se zelení. Česká pošta si díky nové smlouvě s ČSOB přijde za 10 let na několik miliard korun. Jedná se jak o bankovní, tak i pojišťovací služby. ČSOB má s poštou smlouvu o poskytování finančních služeb na pobočkách do konce letošního roku. Pošta tak získávala asi 1,5 miliardy Kč ročně. Banka vyhrála loni výběrové řízení na poskytování služeb i pro další období. Budou se muset pošťáci na přepážkách učit nové produkty? Aktuálně jsou na poštách vyvěšeny letáčky konkurenční ČP
  • Známe to všichni. Před odjezdem na dovolenou je všechno sluníčkové a nikdo nic neřeší. Hlavně už odjet pryč. Ale co po návratu? Tak s tím Vám poradí Magazín České pojišťovny ve svých 10 tipech pro šťastný návrat z dovolené.
  • Bylo to celkem zajímavá zpráva (a určitě jste ji už četli), ale šlo spíše o marketingový efekt. Alza začala na svém eshopu prodávat vozidla TESLA. Horší zpráva je ta, že má skladem jen 2 kusy. Ta lepší je, že jsou pořád k mání. Další vozy bude dokupovat přímo z Tesly z nizozemského skladu. Platit se dá i v bitcoinech. A kdo je například pojistí? Třeba pojišťovna Kooperativa, která fandí zelené…Pojistné podvody 2016
  • Pokud chcete hlasovat o pojišťovacího inovátora roku 2017, můžete tak provést zde. Pokud ne, můžete se alespoň podívat, kdo je nominovaný….
  • A když už jsme u těch rad, co dělat po dovolené, vraťme se ještě k tomu, co dělat před ní. Tak jasně, sjednat cestovko, to ví každý. Ale stačí jen ten základ? Nad celou věcí se malinko zamysleli v pojišťovně Slavia….
  • Nehoda, která se nestala. Plnění, které neproběhlo. To je provázaná praxe. Pojišťovny loni odhalily celkem 5 700 pojistných podvodů. Nejvíc pojistných podvodů u vozidel evidují pojišťovny z povinného ručení. Počet případů, které musí detektivové ročně prověřit, vzrostl za posledních sedm let ze tří tisíc na téměř jednou tolik. Jestli vzrostl i počet detektivů, ve zprávě uvedeno není…

A pro dnešek končíme. Aktuální informace můžete sledovat také na našem FB a TWITTERU. Přejeme příjemný týden, bez pojistných událostí!

Za KTS Finance.cz, Ondřej Kučera

  • Přinesl Vám článek užitek?
  • ANO   NE

Máte zájem o odběr novinek?