Allianz pojištění oddlužení osobní bankrot

12.6.2017 – 18.6.2017

Pěkné pondělní odpoledne. Platí, že čím výše, tím lépe? Darovat nebo ne? Už zase? Ale když ono to opravdu pomáhá. Pojištění bankrotu? Ne. A pokračování rozporu mez Nejvyšším a Ústavním soudem……Příjemné čtení.

  • Co spojuje tato města? Mnichov, Sydney, Londýn, Nice, Sao Paulo, Vídeň a nově i Turín? Ano, správně, jsou to všechno města, kam byste se chtěli zajet podívat. Ovšem kromě toho také mají fotbalové stadiony a ty nesou názvy pojišťovny Allianz. Jsou to různé arény apod. A od roku 2023 ponese název této pojišťovny i stadion fotbalového klubu Juventus Turín. Někde se sponzorské smlouvy vypovídají, jinde uzavírají. Tak to v životě chodí…Allianz aréna
  • Pověste ho vejš, ať se houpá! Jo, to byl hit. Po troše vzpomínek ale přichází čas inovací. Pověste maso do komína. V pravidelném magazínu České pojišťovny se dočtete, jak si postavit domácí udírnu. A hlavně, co udit a jak udit. Tak dobrou chuť.
  • Proběhl nám další mezinárodní den. Konkrétně 14.6.2017. Pro Ty z Vás, které to zajímá, jde o Světový den dárcovství krve. Ten letošní byl provázen mottem: Bezpečná krev pro záchranu matek.  Jako pravidelně se k tomuto dni u nás přihlásil třeba Český rozhlas s kampaní Daruj krev s Českým rozhlasem.  A také pojišťovna AXA, se svojí kampaní, kdy zaměstnanci pojišťovny podpořili World Blood Donor Day.
  • Zase Záchranka? Ano, zase. Aplikace tentokrát pomohla ženě se zraněným kotníkem. Prostřednictvím mobilní aplikace Záchranka se dne 27. května dostalo rychlé pomoci 69 leté ženě, která při  procházce na stezce nad Střekovem uklouzla a zranila si kotník. Přítomný svědek okamžitě volá pomoc přes mobilní aplikaci Záchranka. Zdravotníci společně s hasiči ženu společně z méně přístupného terénu snesli k záchrannému vozu. Tam byla ošetřena.
  • To, že létající auta už nejsou doménou jen Fantomase, už je asi celkem zřejmé. Potvrdil to francouzský pilot, který přeletěl v takovém letadle kanál La Manche.  Stroj o váze 450 kilogramů dojel na místo startu po vlastní ose z Paříže a podobně dojede do Londýna. Zase jsem o kus dál…
  • Tak. A můžeme být všichni zase o něco klidnější. Pojišťovna Allianz přichází s novým pojištěním. Týká se řešení osobních bankrotů. Jedná se o pojištění profesní odpovědnosti pro akreditované osoby v oblasti oddlužení. Takže to vlastně není zase taková bomba. Od 1.7. 2017 se budou moci řešením osobních bankrotů zabývat pouze ti, kteří k tomu získají Smetanova Litomyšl pojištění Uniqaakreditaci ministerstva spravedlnosti. Doklad o sjednání této odpovědnostní pojistky bude jednou z podmínek k udělení akreditace. Pořídit lze tuto pojistku již od 2 tisíc korun ročně.
  • A teď na první pohled celkem jasná zpráva. Ovšem jen na ten první. Ústavní soud rozhodl o tom, že cizinci mají po autohavárii v Česku nárok na úhradu škody s ohledem na cenové poměry v jejich domovské zemi.  Zdůraznil takzvaný princip plného odškodnění, který je nutné zohlednit také u takzvané totální škody na vozidle. ÚS připomněl, že cizinec si auto nejspíš koupil ve své domovské zemi a tam si také pořídí nový vůz. Nejvyšší soud ovšem v minulosti rozhodl jinak. A ten se tedy celým případem, který se táhne od roku 2000, bude muset zabývat znovu. Tak uvidíme…

Končíme. Tedy alespoň pro dnešek.  Aktuální informace můžete sledovat také na našem FB a TWITTERU. Přejeme příjemný týden, bez pojistných událostí!

Za KTS Finance.cz, Ondřej Kučera

  • Přinesl Vám článek užitek?
  • ANO   NE

Máte zájem o odběr novinek?