Pojistné podvody

8.5.2017 – 14.5.2017

Pěkné pondělní ráno. Podvodníci jsou stále mezi námi, co s tím? Pojišťovny škody sice zaplatí, ale co když peníze chtějí dostat zpět? Co je vlastně sdílená ekonomika, nám naštěstí vysvětlí Evropská unie. Začalo se nahlas mluvit o tom, že je u nás potenciál…. A kdo že je nejlepší? ……Příjemné čtení.

  • Minule jsme končili podvodníky, které odhalili detektivové z České pojišťovny. A kým začneme dnes? Ano, správně. Detektivové z Allianz také nelenili a vykázali nějakou činnost. Allianz odhalila do konce dubna podvody za téměř 118 milionů korun. To už je celkem dost, chtělo by se říci.  A jak vypadá nejpravděpodobnější pachatel? Jde o mladého muže z Prahy nebo středních Čech, který má nižší stupeň vzdělání a pojistný podvod páchá v pojištění motorového vozidla. Pokud ho potkáte, vše ohlaste na nejbližší provozovnu Allianz.
  • Pojišťovny chtějí své peníze zpět. A mají na to nárok, o tom žádná. O čem je řeč? Pojišťovny loni vymáhaly 600 milionů korun od viníků nehod. Mohou totiž žádat po viníkovi nehody, který způsobí újmu na zdraví druhé osobě, náhradu škody = regresní nároky. Více než polovina z 23,5 tisíce případů připadala na Všeobecnou zdravotní pojišťovnu Regrese pojišťoven(VZP). Nejčastěji se jedná o dopravní nehody, kdy je zraněn spolujezdec nebo chodec. Dále se jedná o pracovní úrazy, kdy zaměstnavatel pochybil při zajištění v oblasti bezpečnosti práce. A samozřejmě nesmějí chybět ani hospodské rvačky. Je nutné ale dodat, že regresní nároky se ne vždy vyžadují po viníkovi. Např. v případě dopravní nehody jsou náklady hrazeny z povinného ručení. Jedné pojišťovně pak platí jiná….
  • Máme dobrý potenciál. Tedy jako celá Česká republika. Alespoň si to myslí zahraniční superluxusní automobilky. Svoje showroomy mají v Praze značky jako Rolls – Royce, Lamborghini, Bentley. Jako příklad toho, že v u nás na to máme, je uváděn letošní prodej extrémně vzácného auta. Jednalo se o model LaFerrari Aperta. Toto auto bylo určeno pouze pro 200 předem vybraných zákazníků z celého světa. Ti si ho totiž museli zasloužit, např. tím, že už měli v garážích jiné vozy od italské automobilky. Cena? Základ na 40 milionech korun.  U mě dobrý…
  • Je to trochu přízemní, ale co se dá dělat. Místo dronů by zboží a jídlo mohli rozvážet roboty. Začne to všechno v USA, kde budou rozvážet pizzu až domů. Vypadají sice jako kufr s kolečkama, ale proč ne. Alespoň Vám nespadnou na hlavu. Maximálně přejedou nohu…
  • Takže až soud nám musí určit, co je a co není sdílená ekonomika. Ještě, že tak. Teď už je to jasné. Konkrétně podle předběžného opatření soudu v Brně není UBER sdílená ekonomika, je to prostě přeprava. A proto je tedy nutná licence. Naštěstí to celé ještě více rozvedl a konečně celé vysvětlil generální advokát Soudu Evropské unie. Tvrdí, že služba nabízená platformou Uber musí být považována za „službu v oblasti dopravy“. Uber totiž podle něho nenabízí službu spolujízdy. Cíl cesty si volí cestující a řidiči jsou odměňováni částkami vysoce převyšujícími pouhou náhradu vynaložených nákladů. Takže takhle to je. Naštěstí se to vyjasnilo…
  • A toto je na fanfáru. Jsou známy výsledky již 17. ročníku tradiční odborné ankety o pojišťovnu roku. Dlužno dodat, že roku 2016. Kategorií bylo více, pojištění průmyslu ovládla Kooperativa, naproti tomu autopojištění ČPP.  Kooperativa přidala ještě další dvě vítězství a to v kategoriích pojištění občanů a v životním pojištění. Osobností pojistného trhu byla zvolena zakladatelka společnosti RENOMIA, a.s.Jiřina Nepalová. A tato společnost zároveň obsadila první místo v kategorii pojišťovacích makléřů před společnostmi INSIA, a.s. a RESPECT, a.s. Takže gratulace.
  • Dokážete běhat po dvou? Jakože žádný problém? Zahanbit se nechtějí nechat ani roboti. Výzkumníci z floridského Institutu pro poznání člověka a stroje vybudovali robota, který dokáže za běhu po dvou nohou balancovat bez pomoci senzorů nebo počítačů. Může vyvinout rychlost 19 kilometrů za hodin. Ale zatím jen na běžícím pásu. Zatím….
  • To je na baterky…Asi znáte to přísloví. A nejde o pozitivní hodnocení dané věci. Jak to ve skutečnosti s elektromobily je, se dozvíte v následujícím testu

A to je pro dnešek už vše. Aktuální informace můžete sledovat také na našem FB a TWITTERU. Přejeme příjemný týden, bez pojistných událostí!

Za KTS Finance.cz, Ondřej Kučera

  • Přinesl Vám článek užitek?
  • ANO   NE

Máte zájem o odběr novinek?