Mapa nehodovosti Allianz

17.4.2017 – 23.4.2017

Pěkné pondělní ráno.  Pokud se dnes chystáte na cestu, mrkněte se, kudy to vzít, nebo spíše, kudy raději ne. Záchranka pomáhá, to je fakt. Je to škoda, nebo ne? A další pojišťovna na obzoru……Příjemné čtení.

  • Zajímá Vás, kde se u nás nejčastěji havaruje? Možná ne, ale pojišťovnu Allianz ano. Ta zpracovala automapu, kde se nejčastěji stávají dopravní nehody s vážnými následky. V Allianz ovšem nezůstávají pouze u statistik. Prostřednictvím svého nadačního fondu totiž vybrané nehodové úseky opravuje.  Naposledy byla opravena nebezpečná místa v Libereckém a Nehoda při najetí do fontányMoravskoslezském kraji, a také hned dvě na sebe navazující nehodová místa ve Zlínském kraji, v katastru obcí Buchlovice a Staré Hutě.
  • A další body pro aplikaci Záchranka. Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje obdržela tísňovou výzvu právě prostřednictvím aplikace Záchranka. Díky této zprávě zjistili zdravotníci souřadnici místa, odkud byla výzva o pomoc vyslána. Nicméně hovor byl následně ukončen a na zpětné volání nikdo nereagoval. Na místě lokace, odpočívadlo na 263. km dálnice,  nalezla vyslaná hlídka PČR muže ze zdravotními obtížemi. Ten nebyl schopen si sám zavolat pomoc, pouze zvládl zmáčknout záchranné tlačítko na displeji. Policisté pak zavolali sanitku, která muže odvezla do nemocnice. Dobrá práce.
  • Člověk se prý nemá poučovat ze svých chyb, ale z chyb druhých. Tak se pojďme společně všichni poučit. Tedy kromě této řidičky, která nezvládla řízení a sjela s autem do fontány.Vyprostit ji musel hasičský jeřáb
  • To je škoda. A dokonce revoluční. Škodovka představila na autosalonu v Šanghaji koncept svého prvního elektromobilu Vision E. Škoda v roce 2019 přijde s prvním sériovým hybridním autem do zásuvky v rámci modelové řady Superb. O rok později pak bude následovat sériový elektromobil. Hybridní pohon by se měl objevit i v modelu Kodiaq. A jaké jsou plány prodeje? V roce 2025 chce prodávat čtvrtinu vozů na elektrický nebo hybridní pohon. Ale z jakého celku?
  • Pobočky po celé republice máme. To za prvé. Už teď lidem sjednáváme cestovní pojištění, to za druhé. Tak co dalšího, jednoduchého bychom jim ještě mohli nabídnout? Čím k nám jezdí? Autem. A máme to! Povinné ručení. Toto byl přepis z brainstormingu VZP, která následně podala na ČNB žádost o přidělení licence na sjednávání povinného ručení. Resp. ne přímo VZP, ale její dceřiná společnost Pojišťovna VZP. Co bude dál….?
  • Chytrý Honza jede. Nově tato inovativní skupina spojila svoje síly s Hypocentrem Modré pyramidy. A dle slov zakladatele skupiny Jiřího Patáka to prý teprve teď bude jízda. Otázka je, kam se pojede. Nicméně po rozjezdu zprostředkování pojištění na internetu, následovalo převzetí brokera Bonnet, to dává celé smysl…Spojení Chytrého Honzy a Hypocentra modré pyramidy
  • Slovenská společnost AeroMobil představila na světové výstavě Top Marques v Monaku nový model létajícího auta. Firma začala zároveň přijímat předobjednávky na tento model, odhadovaná cena přesáhne jeden milion EUR. Ze země do vzduchu se dostane za necelé tři minuty, dlouhý bude cca 6 metrů. První let země vzduch se očekává v roce 2020…
  • Když se něco láme, nemusí to být pokaždé problém. U rekordů se to dokonce očekává a je to hodnoceno pozitivně. Škodovka zlomila další rekord. Za první čtvrtletí roku 2017 zvýšila výrobu o 19%, celkem prodala 232 327 vozů. Rostl i Hyundai, Tatra nebo Iveco, naopak ztrácela automobilka TPCA. Kam se dá stále růst?

A pro dnešek končíme. Aktuální informace můžete sledovat také na našem FB a TWITTERU. Přejeme příjemný týden, bez pojistných událostí!

Za KTS Finace.cz, Ondřej Kučera

  • Přinesl Vám článek užitek?
  • ANO   NE

Máte zájem o odběr novinek?