Eshopy - prodej vozů online

 

13.2. 2017 – 19.2.2017

Pěkné pondělní ráno. Doufám, že jste prožili příjemný víkend, bez vzniku pojistných událostí. Co pro Vás máme tentokrát? Slovy pár hospodářských výsledků, jedno dementi, vysněnou práci v pojišťovnictví český elektromobil. Příjemné čtení…

 • Dnes začneme dobrou zprávou, milníkovou. Aplikace Záchranka překonala totiž další milník, do telefonu si ji stáhlo již 300 000 uživatelů. Teď ji ještě používat, když to bude nutné,…
 • Něco se nepovedlo. ČNB odňala povolení Cestovní pojišťovně ADRIA Way k provozování pojišťovací činnosti. Na její vlastní žádost. ADRIA vstoupila 2.2.2017 do likvidace. Případné závazky z pojistných smluv, které byly ukončeny v minulosti, byly k 1.1.2017 převedeny pojišťovnu UNIQA.Cestovní pojištění
 • Staré dobré heslo olympioniků, rychleji, výše, silněji je takovou hnací silou všech inovací a změn. Za své si to zřejmě vzala i pojišťovna AXA, která přišla jako první se samostatným produktem, pojištěním pro případ 3. stupně invalidity následkem civilizačních onemocnění. Pojištění zahrnuje nejzávažnější onemocnění, jako kardiovaskulární, nádorová či neurologická onemocnění. Můžete si je už samozřejmě sjednat online. Tak jako dobrý, proč ne.
 • Počkejte chvilku, najdu si trubku. Tamtadadááá. Famfára pro ČMSS. Ta loni vykázal čistý zisk 1,18 miliardy, to je meziroční nárůst o 7%. A co stojí za hospodářským úspěchem? Jsou to především stabilní obchodní výsledky. Gratulujeme.
 • A máme tady jedno dementi. Komise fondu zábrany škod, jako orgán ČKP, se důrazně ohrazuje proti jisté mediální zprávě. Na nejmenované televizi TV PRIMA byla odvysílaná reportáž ohledně rozdělování finančních prostředků právě z fondu zábrany škod. Dle vyjádření ČKP, reportáž obsahovala řadu zkreslení, polopravd a dokonce i nepravd. Ostatně jako skoro každá jiná reportáž. Komise se jednomyslně usnesla, že to tak není a že peníze z fondu jsou vynakládány účelně.
 • Přes internet se už prodává a nakupuje kde co. Do budoucna už to bude skoro všechno. Tohoto faktu si všimli už i výrobci, Škodovka plánuje prodej aut přes internet, nechce ale obcházet prodejní sítě. Expert na automobilový Jan Kranát míní, že změny mohou řadu prodejců aut zaskočit, třeba jako záporné marže. Tak to se nedivím. Zákazníci tak mohou začít obcházet dealery a nakupovat si auta v eshopech. Podle prodejců aut ale naštěstí stále budou muset stále chodit do servisu.
 • Zajímá Vás, kteří zaměstnavatelé z oboru pojišťovnictví jsou z kategorie snů? Asi ne, ale podle průzkumu mezi 10 000 studenty vysokých škol je to Česká Pojišťovna a Allianz.
 • Byla to jen otázka času, kdy to přijde. A je to tu. Drony fotí, zaváží jídlo, teď budou fungovat jako taxi. Má to ale jedno omezení. Pouze naše spoluobčanky a spoluobčany s váhou do 100 kg. No jo, tak to je…První klubová pojišťovna
 • Pokud děláte jakoukoliv činnost, je nutné ji nějak vyhodnocovat a získat zpětnou vazbu, nebo tak něco. První klubová pojišťovna tohle právě udělala, má za sebou totiž první rok ostrého provozu.  Dosažená čísla dle nich jasně ukazují, že sdílená ekonomika zcela mění principy pojištění. Členové se chovají zodpovědně, počet škod je ve srovnání s trhem několikanásobně nižší a proto mohou být nízké i ceny pojistek. Tak určitě.
 • Člověk chtěl málem už zvolat, na co proboha ještě čekáte?! Naštěstí ale už nečekají na nic. Škoda auto a ČEZ se rozhodli spojit své síly ve výrobě elektrovozů. Proběhlo losování, kdo co bude řešit a na škodovku vyšla výroba elektromobilů, na ČEZ pak budování dobíjecích stanic. Vize je taková, že v roce 2025 může jezdit na elektřinučtvrtina škodovek. Fajn.
 • A zase ty drony…Tentokrát se jejich využití plánuje v oblasti zemědělství. Ministerstvo zemědělství pomocí nich testuje vyhledávání podzemních drenážních systémů, které znehodnocují zemědělskou půdu. Nebo také větší ochranu zvěře na polích před usmrcením velkými zemědělskými stroji. Dron, který poletí 25 m – 30 m nad zemí lokalizuje spící srnu, dron vyšle signál a připravený myslivec vyběhne na pole srnu probudit. Pokud budou pilotní projekty vyhodnocené jako úspěšné, k „ostrému“ nasazení dronů může dojít v horizontu dvou let.
 • Největší evropská pojišťovna Allianz dosáhla za rok 2016 zisk 6,9 miliard Kč. To znamená meziroční nárůst 4%. A plány na tento rok? Ty nejvyšší, resp. minimálně stejný nárůst, jako loni…
 • A na závěr si dáme kvízovou otázku. Kolik procent Čechů má špatně nastavené životní pojištění? Odpověď je 75%. Alespoň to tvrdí na webu patálie pojišťovna AXA. Podle průzkumu si 75% Čechů pořizuje pojištění především kvůli následkům úrazu. AXA kontruje tím, že nejčastější příčinou invalidity není úraz, ale nemoc. A pojistné částky? Nedostatečné. Dá se s tím něco dělat? Dá.

Pro dnešek to máme za sebou. Aktuální informace můžete sledovat také na našem FB a TWITTERU. Přejeme příjemný týden, bez pojistných událostí!

 

Za KTS Finace.cz, Ondřej Kučera

 • Přinesl Vám článek užitek?
 • ANO   NE

Máte zájem o odběr novinek?