To nejdůležitější ze světa pojištění 21.11.2016 – 27.11.2016

Připojištění střetu se zvěří k havarijnímu pojištění

 

Přejeme Vám příjemné a pokud možno poklidné pondělní ráno. Pokud se chcete dozvědět novinky nejenom ze světa pojištění, tak jste si otevřeli správný článek. Pohodlně se usaďte a jdeme na to.

 • V podnikání, ostatně tak jako jinde, jsou velké rozdíly v úrovni kvality. Někdo se už několik desetiletí učí vůbec zásilku doručit, jiný začíná testovat modernější cesty, jak vše urychlit. Na jaké straně je Mall. cz, nechám na Vaše posouzení. Nicméně tento český e-shop jako vůbec první u nás začíná s doručováním zásilek pomocí dronů. Jestli jde o vážný krok, nebo jen reklamní akci, ukáže budoucnost – video.Česká Pojišťovna RunTour
 • Jak je to s depresí? Prý si nevybírá. A jak poznáte, že už Vás ovládla? Projděte si web, který je zaměřený na boj s touto nemocí. Vznikl ve spolupráci s pojišťovnou AXA a vyzkoušet si můžete např. i Simulátor demence……….
 • Běžecký seriál Česká pojišťovna RunTour Česko přispěl rekordní částkou 1 044 300 Kč na konto zrakově postižených dětí. Gratulujeme!
 • Chcete ve svojí firmě zavést nějaké kontrolní mechanizmy, ale nevíte přesně, jak na to? Nechte se inspirovat společností Ford. Její zaměstnanci ve Španělsku mají za úkol tajně používat na lince vadné díly. Odhalit jejich záškodnickou činnost pak má platforma Vision System, která monitoruje součástky pro 400 000 aut, která se ve Valencii vyrobí, za 14 dní pořídí Vision System více než miliardu fotografií. Takhle by to šlo, ne?
 • Uvažujete nad tím, že si chcete k havarijnímu pojištění připojistit střet se zvěří a neumíte si úplně přesně představit, co to tak může být? Máme pro Vás typický příklad, zajíc z Litomyšlska (okolo Litomyšle) se po takovém nárazu svezl až do Pardubic… Ostatně, proč ne?
 • Zajímají Vás hospodářské výsledky pojišťovny NN za třetí čtvrtletí 2016? Nás ano, tak jsme se na ně podívali a čísla jsou to hezká…
 • A když už jsme u těch čísel…I Rakouská pojišťovna Vienna Insurance Group (VIG) zveřejnila svoje hospodaření (v Česku patří do VIG Kooperativa, ČPP a Pojišťovna České spořitelny). Celkově pojišťovně vzrostl hrubý zisk o 88%, méně ale vybrala v Česku, Polsku nebo Slovensku. Takže nechci slevu zadarmo
 • Fond zábrany škod, co to tak může být? Detailní popis naleznete zde, nicméně ve zkratce se jedná o to, že pojišťovny odvádí 3 % z přijatého pojistného z pojištění odpovědnosti z provozu vozidla do tohoto fondu. Tyto finanční prostředky jsou pak rozdělovány mezi hasiče nebo třeba záchranáře. Aktuálně se z fondu předalo hasičům 24 cisteren za 174 mil. Kč. Pěkná práce!
 • Pokud Vám chyběla nějaká další informace o aplikaci Záchranka, tak jste se dočkali, opět přinášíme další info. Chcete se dozvědět, jaká je budoucnost zdravotních mobilních aplikací aneb jaký potenciál má česká Záchranka? Pokud se Vám to nechce číst celé, tak Vám to shrnu, budoucnost této aplikace je velká.Oslava Pojišťovna roku 2016 Allianz
 • Tamtadadáááá (fanfára)! Pojišťovnou roku se stala Allianz. Skoro to vypadá, že se letošního 15. ročníku Fincentrum Banky a Pojišťovna roku, zúčastnila jen tato pojišťovna, protože kromě hlavní kategorie získala také tituly Autopojišťění roku 2016 a Životní pojištění roku 2016. Tak vyhrát je určitě těžké, ale obhájit je ještě těžší, což se teda Allianz povedlo, ale uvidíme, jak to bude do třetice!
 • Starší ročníky z Vás si jistě vybaví nedělní pořad pro děti Studio Kamarád. Tímto názvem se zřejmě nechala inspirovat pojišťovna MetLife, která svůj produkt dětského životního pojištění inovovala a vytvořila z něj první čistě online produkt zaměřený na krytí rizik spojených s dětskými úrazy. Nese název eKamarád a sjednává se na dobu jednoho roku, následně se rodiče mohou rozhodnout, zda jde o přátelský produkt nebo ne…
 • ČSOB ruší výluku na terorismus. Jedná se o odstranění výluky z produktů životního pojištění a týká se jak nových smluv, tak i těch stávajících. Zřejmě už je na světě bezpečněji….

 

 

A to je pro dnešek opravdu vše, aktuální zprávy sledujte na našem FB nebo TWITTER, těšíme se na Vás opět za týden.

 

Za KTS Finace.cz, Ondřej Kučera

 

 • Přinesl Vám článek užitek?
 • ANO   NE

Máte zájem o odběr novinek?