To nejdůležitější ze světa pojištění 14.11.2016 – 20.11.2016

Banka

 

Máme za sebou zkrácený pracovní týden, nicméně přísun novinek nejenom ze světa pojištění máte před sebou v plné podobě. Připravte si dobrou, brazilskou kávu s koláčem a začtěte se do pravidelného souhrnu…

 

 • Kdo je tak bohatý, aby se mohl dovolit podnikat bez zajištění? Pokud jste podnikatel a zajímá Vás, co vše se dá pojistit, tak v tomto článku máte vše na jednom podnose….
 • Plánujete si koupit auto a přemýšlíte, do čeho půjdete? Doporučujeme Vám přečíst si následující odkaz na 10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout. Neméně inspirativní je i diskuze pod článkem, takže přejeme dobrý výběr!
 • Tak a teď po pravdě, jste připraveni na EET? Ať je to tak, nebo jinak, pojišťovna ČSOB každopádně ano, nabízí totiž svým klientům speciální pojištění. Pojišťovně jde prý především o poskytnutí komplexních služeb svým klientům tak, aby nemuseli (ti klienti) vynakládat další finanční prostředky na opravu či znovupořízení svých zařízení. Tak uvidíme…Pojištění EET
 • A je to tady! Do Česka míří jedna z největších čínských a světových bank vůbec. Jde o polostátní Bank of Communications (BoCom), která je podle výše aktiv čínskou šestkou a zároveň patří do první třicítky největších bank světa. Na českém trhu doposud působí pouze Bank of China (čínská čtyřka), ale následovat prý budou určitě i další.
 • První klubová pojišťovna, neboli jedna z prvních P2P pojišťoven vůbec (psali jsme o ní např. zde) spouští cestovní pojištění a její členové tak budou moci využít za příznivé ceny jedny z nejvyšších limitů plnění na trhu. Základní varianta pak obsahuje už i pojištění odpovědnosti a připojišťuje si sportovní aktivity, kterým se prý ostatní vyhýbají. Dělá první vlaštovka jaro?
 • AXA. 5 výhod úrazového pojištění. A co dál? To se dozvíte v propagačním příspěvku na FB……….
 • Jen co skončil Den dopravy zdarma (zapojilo se do něho několik tisíc e-shopů), už se chystá další on-line slevová akce. 25. 11. 2016 letos vychází na, už i u nás dosti známý, Black Friday. Některé e-shopy ho prodlouží dokonce na celý týden, a komu to je málo, tak 28. 11. 2016 plynule navazuje další on-line akce a to Cyber Monday, což už vůbec nevím, co je. Každopádně se bude prodávat zlevněné zboží, tak snad dobrý…
 • Pojistěte si auto s Generali a vyhrajte zájezd s českou reprezentací pro sebe a svoji partu. Ano, takhle je to jednoduché. Pokud se Vám nepodaří vyhrát první cenu (zájezd na Euro Hockey Tour do Göteborgu v termínu 9. – 12. 2. 2017), máte alespoň šanci vyhrát 30x Stiga stolní hokej a můžete šťouchat….
 • Akcionáři Tesla Motors odsouhlasili gigantický obchod. Do technologického impéria miliardáře Elona Muska přibude společnost SolarCity. Obě firmy budou vyvíjet integrované produkty pro domácnosti, akvizice pak vyjde zhruba na 2 miliardy dolarů. Kdy ke spojení dojde, se ještě přesně neví….Zájezd s Generali
 • Pojišťovně Direct strmě roste počet klientů i předepsané pojistné, v prodeji autopojištění pak svůj podíl zvyšuje nejrychleji na trhu. A čím to může být? Místo mě Vám odpoví Pavel Řehák, předseda představenstva Direct pojišťovny: „Náš lidský přístup a zaměření na jednoduchost se přímo odráží v meziročním růstu nového obchodu. Ten proti roku 2015 roste čtyřnásobným tempem.“ Na konci roku 2016 tak Direct navýší své portfolio meziročně o 50 procent na přibližně 730 milionů korun. „V příštím roce předpokládáme překonání hranice 1 miliardy předepsaného pojistného a aspirujeme tak stát se největší českou pojišťovnou,“ dodává Pavel Řehák. A já dodávám, že je to pěkná práce….
 • Něco zajímavého na závěr? Máte to mít. ČVUT spolupracuje s Amazonem na vývoji robota humanoida. Vlastně zatím ještě ne, ale prozatím se dostalo do exkluzivního výběru 12 vysokoškolských týmů, které se utkají v soutěži o vývoj robota humanoida. Výzvu pro studenty robotiky vypsala divize Amazonu Alexa, technologická firma rozdělí mezi studenty celkově 2,7 milionu dolarů tedy zhruba 66 milionů korun. Takže držíme palce.

 

A to je pro dnešní den vše, aktuální zprávy sledujte na našem FB nebo TWITTER, těšíme se na Vás opět za týden.

 

Za KTS Finace.cz, Ondřej Kučera

 

 • Přinesl Vám článek užitek?
 • ANO   NE

Máte zájem o odběr novinek?