To nejdůležitější ze světa pojištění 14.11.2016 – 20.11.2016

Banka

 

Máme za sebou zkrácený pracovní týden, nicméně přísun novinek nejenom ze světa pojištění máte před sebou v plné podobě. Připravte si dobrou, brazilskou kávu s koláčem a začtěte se do pravidelného souhrnu…

 

 • Kdo je tak bohatý, aby se mohl dovolit podnikat bez zajištění? Pokud jste podnikatel a zajímá Vás, co vše se dá pojistit, tak v tomto článku máte vše na jednom podnose….
 • Plánujete si koupit auto a přemýšlíte, do čeho půjdete? Doporučujeme Vám přečíst si následující odkaz na 10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout. Neméně inspirativní je i diskuze pod článkem, takže přejeme dobrý výběr!
 • Tak a teď po pravdě, jste připraveni na EET? Ať je to tak, nebo jinak, pojišťovna ČSOB každopádně ano, nabízí totiž svým klientům speciální pojištění. Pojišťovně jde prý především o poskytnutí komplexních služeb svým klientům tak, aby nemuseli (ti klienti) vynakládat další finanční prostředky na opravu či znovupořízení svých zařízení. Tak uvidíme…Pojištění EET
 • A je to tady! Do Česka míří jedna z největších čínských a světových bank vůbec. Jde o polostátní Bank of Communications (BoCom), která je podle výše aktiv čínskou šestkou a zároveň patří do první třicítky největších bank světa. Na českém trhu doposud působí pouze Bank of China (čínská čtyřka), ale následovat prý budou určitě i další.
 • První klubová pojišťovna, neboli jedna z prvních P2P pojišťoven vůbec (psali jsme o ní např. zde) spouští cestovní pojištění a její členové tak budou moci využít za příznivé ceny jedny z nejvyšších limitů plnění na trhu. Základní varianta pak obsahuje už i pojištění odpovědnosti a připojišťuje si sportovní aktivity, kterým se prý ostatní vyhýbají. Dělá první vlaštovka jaro?
 • AXA. 5 výhod úrazového pojištění. A co dál? To se dozvíte v propagačním příspěvku na FB……….
 • Jen co skončil Den dopravy zdarma (zapojilo se do něho několik tisíc e-shopů), už se chystá další on-line slevová akce. 25. 11. 2016 letos vychází na, už i u nás dosti známý, Black Friday. Některé e-shopy ho prodlouží dokonce na celý týden, a komu to je málo, tak 28. 11. 2016 plynule navazuje další on-line akce a to Cyber Monday, což už vůbec nevím, co je. Každopádně se bude prodávat zlevněné zboží, tak snad dobrý…
 • Pojistěte si auto s Generali a vyhrajte zájezd s českou reprezentací pro sebe a svoji partu. Ano, takhle je to jednoduché. Pokud se Vám nepodaří vyhrát první cenu (zájezd na Euro Hockey Tour do Göteborgu v termínu 9. – 12. 2. 2017), máte alespoň šanci vyhrát 30x Stiga stolní hokej a můžete šťouchat….
 • Akcionáři Tesla Motors odsouhlasili gigantický obchod. Do technologického impéria miliardáře Elona Muska přibude společnost SolarCity. Obě firmy budou vyvíjet integrované produkty pro domácnosti, akvizice pak vyjde zhruba na 2 miliardy dolarů. Kdy ke spojení dojde, se ještě přesně neví….Zájezd s Generali
 • Pojišťovně Direct strmě roste počet klientů i předepsané pojistné, v prodeji autopojištění pak svůj podíl zvyšuje nejrychleji na trhu. A čím to může být? Místo mě Vám odpoví Pavel Řehák, předseda představenstva Direct pojišťovny: „Náš lidský přístup a zaměření na jednoduchost se přímo odráží v meziročním růstu nového obchodu. Ten proti roku 2015 roste čtyřnásobným tempem.“ Na konci roku 2016 tak Direct navýší své portfolio meziročně o 50 procent na přibližně 730 milionů korun. „V příštím roce předpokládáme překonání hranice 1 miliardy předepsaného pojistného a aspirujeme tak stát se největší českou pojišťovnou,“ dodává Pavel Řehák. A já dodávám, že je to pěkná práce….
 • Něco zajímavého na závěr? Máte to mít. ČVUT spolupracuje s Amazonem na vývoji robota humanoida. Vlastně zatím ještě ne, ale prozatím se dostalo do exkluzivního výběru 12 vysokoškolských týmů, které se utkají v soutěži o vývoj robota humanoida. Výzvu pro studenty robotiky vypsala divize Amazonu Alexa, technologická firma rozdělí mezi studenty celkově 2,7 milionu dolarů tedy zhruba 66 milionů korun. Takže držíme palce.

 

A to je pro dnešní den vše, aktuální zprávy sledujte na našem FB nebo TWITTER, těšíme se na Vás opět za týden.

 

Za KTS Finace.cz, Ondřej Kučera

 

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Máte zájem o odběr novinek?