To nejdůležitější ze světa pojištění 24.10.2016 – 30.10.2016

Pojištění chalup Zlín

 

Zkrácený týden je za námi a ten plnohodnotný, nezkrácený, před námi. Co se dělo nejenom ve světě pojištění si pojďme společně připomenout v našem obvyklém souhrnu. Příjemné čtení!

 • Po nějaké době zde opět zmíníme o existenci aplikace Záchranka, kterou pomohla vyvinout Česká Pojišťovna. A proč znovu? Protože je to jedna z mála aplikací, která Vám může zachránit život. Více ve shrnutí, které aplikace by neměly chybět ve Vašem iPhonu …
 • Chytrý Honza + Aegon = Jihovýchodní Asie a Severní Amerika. Vezměme si to popořadě. Vzhledem k tomu, že Chytrý Honza (portál zaměřený na on-line zprostředkování finančních produktů), potřeboval vlastní odbytovou síť a nechtěl stavět vše od začátku, tak si před třemi roky koupil broker pool Bonnet. Aktuálně k sobě nechal kapitálově vstoupit holandskou společnost Aegon a plánuje zahraniční expanzi. Koneckonců, proč ne.
 • V kterém kraji hrozí největší riziko vloupání do rekreačních objektů? To se dozvíte v nové pobídce ČSOB pojišťovny, která Vám radí, abyste se nestresovali až do jara kvůli zlodějům a vandalům a pojistili si raději hned chatu nebo chalupu. Jako bonus Vám přináší Desatero klidného chalupáře. U nás vyhrál jednoznačně bod 8 (bude to stačit?), k zamyšlení je pak bod 10 (existuje někdo takový…?)Aplikace Záchranka
 • Vzhledem k tomu, že máme říjen, je nutné se začít chystat na vánoce. Česká Pojišťovna Vám ve svém magazínu přináší 5 tipů na pohodové Vánoce. Jako tip připojuje video návod, jak vyrobit vánoční svícen, protože „ vlastnoručně vyrobené dekorace vám udělají mnohem větší radost než kupované. A přitom jsou tak jednoduché.“
 • Dron. Hůře vyslovitelné slovo, nicméně o to větší využití už i v obyčejném životě. Jak se například dá použít dron při likvidaci škodné události se můžete podívat v následujícím článku. Ještě by to chtělo větší dosah a likvidátor pojišťovny nemusí kvůli osobní prohlídce ani odejít z kanceláře. Vypadá to jako předpověď, že? Uvidíme, co ukáže budoucnost….
 • Když se něco nepovede, tak se dá počítat s tím, že to vyvolá nějaké následky. Státní pojišťovna EGAP požaduje po společnosti Vítkovice Power Engineering pohledávku za 18,6 miliard korun. Jedná se o souvislost s pojištěním úvěru na dodávky uhelné elektrárny do Turecka. Ambiciózní projekt (mimochodem podpořený úvěrem od České exportní banky) se dostal do skluzu před dvěma lety a nepomohl tomu ani proběhnutý vojenský puč nepuč. Tak znova a lépe.
 • A teď ale opravdu pozor. Autonomní osobní vozy už jsou celkem brnkačka a málo kdo se nad jejich provozem pozastaví, ale samořídící náklaďák, je už jiná káva. Společnost UBER vybavila systémem robotického řízení americký náklaďák vezoucí zásilku piva společnosti Budweiser. Jak to dopadlo, se můžete podívat v následujícím videu.
 • Konec a zvonec. Pojišťovna Allianz jako první na trhu končíinvestičním životním pojištěním a nadále už půjde sjednat pouze jejich produkt Rytmus Risk, což je rizikové životní pojištění (o tom jsme Vás už informovali – zde). Důvodem může být jednak nová regulace provizí, kvůli které přestává být investiční životní pojištění pro část prodejní sítě tak atraktivní jako dosud. A dále také jiný přístup ke klientovi, jak uvádí Allianz, tak „ v  době, kdy je těžké na finančním trhu vůbec vydělat, by bylo nefér klientům slibovat kladný výnos při vědomí nutných nákladů na získání nové smlouvy.“ Tak za mě dobrý.
 • Závěr by měl být pozitivní. Nebude to sice fotka medvídka mývala, ale následující zpráva stojí jistě za potlesk. Česká pojišťovna společně s Policií ČR udělila již 118. A 119. titul Gentleman silnic. Tentokrát taxikářovi a jeho zákazníkovi za záchranu lidského života, když vytáhli muže z hořícího auta. Upřímná poklona a gratulace.

 

Pro dnešek je to skutečně vše, těšíme se na Vás opět za týden, případně sledujte náš FB nebo TWITTER.

 

Za KTS Finace.cz, Ondřej Kučera

 • Přinesl Vám článek užitek?
 • ANO   NE

Máte zájem o odběr novinek?