To nejdůležitější ze světa pojištění 17.10.2016 – 23.10.2016

Pojistné podvody

 

Blíží se konec října, teploty klesají, slunečního světla ubývá, den se jeví relativně kratší…Odežeňme společně podzimní chmury a pojďme se alespoň trochu pobavit (snad) u novinek z pojištění a souvisejících témat.

 

 • Jaké jsou nejčastější příčiny krátkodobé pracovní neschopnosti? Po chorobách dýchacích cest jsou to nemoci pohybové soustavy. Podle sdělení České správy sociálního zabezpečení letos do konce září nechodilo do práce kvůli bolestem zad přes 150 000 lidí. Co to znamená? Podle odborníků primárně pomáhá těmto nemocem předcházet, pravidelně cvičit a netloustnout. Podle taky.
 • Už jsme o tom mluvili několikrát, ale opakovaní je matka moudrosti, nebo tak něco…ČPP eviduje rostoucí počet pojistných událostíodpovědnosti v běžném občanském životě, kde pojistné plnění převyšuje milion korun. ČPP řeší nejvíce škod z událostí, které způsobí děti (poškození tabletů, mobilů, notebooků,…). Standardní pojištění odpovědnosti při limitu 1 milion korun pro majetkovou újmu a 2 miliony korun při ublížení na zdraví či usmrcení pak stojí ročně cca 500 Kč bez slev. Je to moc anebo málo? Podle České asociace pojišťoven má toto pojištění sjednáno asi 30% procent populace. Je to moc anebo málo?
 • A když už jsme u těch procent, máme tady další čísla. Podle odhadů pracovníků Probační a mediační služby (PMS) má o jejich existenci vědomí nejvýše 10% Čechů (a prý kdo ví, jestli vůbec). Pokud mezi ně nepatříte, tak vězte, že se jedná o bezplatnou pomoc, jež Vás provede trestním řízením, pomůže a poradí Vám. Zároveň se dozvíte, jak dosáhnout dohody a dostanete možnost se vyjádřit k Vašemu případu a vznést požadavky na ty, kteří Vás poškodili. PMS na svém webu uvádí konkrétnem případ autonehody, kdy služba pomohla získat odškodnění a pomoci s řešením celé události. Takže pro jistotu si odkaz uložte do oblíbených, ovšem s uvozovkami….
 • O České poště a jejích finančních aktivitách, jsme Vás informovali v samostatném článku na našem blogu, pro připomenutí odkaz zde. Podle posledních zpráv to vypadá, že Česká pošta bude i nadále jednat o poskytování finančních služeb po roce 2017 se stávající finanční skupinou ČSOB. Česká pošta nabízí svým klientům bankovní služby přes čtvrt století, Soutěž s pojišťovnoupojišťovací služby pak 15 let. Skupina ČSOB podle sdělení České pošty deklarovala svůj zájem poskytovat bankovní i pojišťovací služby i nadále. Spolupráce by měla přinést minimálně tolik, co v současnosti, tedy přes 1, 5 miliardy ročně, celkově se tržby pohybují přes 20 miliard ročně. Já osobně bych byl spokojený, kdyby došel adresátovi balík, který jsem mu poslal. Včas a v pořádku….
 • NN Pojišťovna nás seznamuje se statistikami úrazů (zase ty čísla), kdy přijde k lékaři s úrazem přes 2 miliony lidí ročně (kolik je to procent?) a více než 160 000 musí být hospitalizováno. V souvislosti s tím přichází podzimní kampaň, která reaguje na „ zrychlený životní rytmus Čechů “. Novinkou je pak rozšíření pojištění plnění z připojištění invalidity v případě 3. stupně i na duševní poruchy, které jsou její druhou nejčastější příčinou hned po rakovině, nebo časově omezená nabídka v podobě navýšeného pojistného plnění v případě nehody na dálnici. Další novinku nechme vysvětlit přímo produktového ředitele NN Vladimíra Dvořáka: „Poslední podzimní novinka v nabídce NN Životní pojišťovny reaguje na přání našich zákazníků a vztahuje se k terorismu. NN od října vyplácí pojistné plnění i v případě, že dojde k pojistné události v důsledku teroristického činu. Všechna vylepšení jsou samozřejmě platná pro nové i naše stávající klienty.“
 • Napadlo Vás, co Vás dosud ani nenapadlo? ČSOB ano. Pojišťovna čeká nečekané, inovativní pojištění domácnosti Náš domov (tedy jejich) počítá s tím, co by jiné ani nenapadlo, nebo co nepovažují za důležité. Alespoň to tvrdí ČSOB ve svém novém produktu a připojuje pětiletou záruku na všechny spotřebiče, nebo objednání deratizátora na náklady pojišťovny. Termín kampaně končí 30. 11. 2016, takže snad splní očekávání….
 • Sherlock „ Generalli“ Holmes, aneb úspěch detektivů pojišťovny Generalli, kteří používají metody nejslavnějšího detektiva a díky nim pak odhalili podvody za více než 32 milionů korun. Gratulujeme.
 • Nyní trochu informační povinnosti, největší americká společnost AIG prodala svoje české aktivity kanadské finanční skupině Fairfax. Součástí prodeje jsou i další pojišťovny nejenom ve střední Evropě, ale i v Jižní Americe (celkově za 240 milionů dolarů). Fairfax Financial Holdings vstoupila na český trh už letos na jaře se svoji pojišťovnou Colonnade Insurance, která přebrala QBE, ta se specializovala na připojištění nových aut do plné hodnoty – GAP.
 • Jste dostatečně finančně gramotní? ČNB si myslí, že moc ne. Spustila proto internetový portál, kde Vám pomůže najít peníze na útěku. Tak rychle za nimi….
 • Pojďme se na pojištění podívat nyní trochu z jiného úhlu pohledu. Jak lze nahlížet na podzimní kampaň pojišťovny DIRECT z vizuálního pohledu se dočtete v tomto článku…..
 • O projektu Den Blbec jsme Vás už informovali dříve, do 30. listopadu 2016 si můžete dokonce na webu zasoutěžit a svým hlasem rozhodnout, který z uvedených reálných příběhů je skutečně Největší průšvih. Tři z hlasujících budou bohatě odměněni….
 • A na závěr si naservírujeme trochu silnější kávu. O projektu patálie – duševní zdraví, který vznikl ve spolupráci s pojišťovnou AXA u příležitosti Světového dne duševního zdraví jsme Vás informovali zde. Pokud máte pocit, že Vás někdo sleduje, nebo neustále podezíráte partnera z nevěry, vyzkoušejte si Simulátor paranoie…..

 

 

A máme to za sebou. Tak zase za týden, buďto tady, nebo aktuálně na našem FB nebo TWITTERU. Příští týden se opět těšíme na viděnou.

 

Za KTS Finace.cz, Ondřej Kučera

 • Přinesl Vám článek užitek?
 • ANO   NE

Máte zájem o odběr novinek?