To nejdůležitější ze světa pojištění 10.10.2016 – 16.10.2016

Flotilové pojištění Zlín

 

Volby jsou pro tentokrát za námi, takže se opět můžeme plně soustředit na jiné věci, Vaší volbou tak mohou novinky ze světa pojištění…

 

 • Svis střemhlav, dáš? Já ne, Vy třeba ano, a kdyby to náhodou nevyšlo, pak je tady životní pojištění od Kooperativy….
 • Co mají společného veselé postavičky a pojištění majetku? Správně, nic. Ale hezky to vypadá. Česká pojišťovna představila novou kampaň Můj majetek, jejímž základem jsou právě animované postavičky, které mají znázorňovat jednotlivá rizika.
 • Připadá Vám, že ekonomičtí teoretikové zkoumají pouze záležitosti, které jsou na míle vzdálené od problémů běžných lidí? Tak teorie aktuálních nobelistů za ekonomii (Oliver Hart a Bengt Holmström) prý řeší právě praktické věci. Konkrétně se jedná o teorii Kontraktu a ta se ovlivňuje mnoho oblastí praktického života, od pojistných smluv přes systémy odměňování zaměstnanců až po složité finanční operace. Teorie kontraktu doslova zkoumá způsoby, jimiž ekonomičtí aktéři uzavírají vzájemné smlouvy. Tak určitě.
 • Zešílet můžeme všichni. Demence. Maniodeprese. OCD. Paranoia. He? Právě jsem Vám vyjmenoval rubriky nového webu patalie.cz, který u příležitosti Světového dne duševního zdraví spustila životní pojišťovna AXA právě ve spolupráci se jmenovaným portálem. AXA upozorňuje na příčinu vzniku invalidity III. stupně a výluky některých pojišťoven právě na psychické nemoci. Takže co s tím? Doporučujeme si stáhnout příručku Jak si udržet zdravý rozum.
 • A tento týden se sešel ještě jeden Mezinárodní den, to jen tak pro uklidnění po předchozím příspěvku …
 • O probíhajících změnách v chápání produktu životního pojištění (především v kontextu investičního životního pojištění a rizikového) jsme už psali v samostatném článku na našem blogu – k přečtení zde. Jak celou situaci vnímá životní pojišťovna NN, se můžete dočíst v tomto rozhovoru s produktovým ředitelem vývoje NN Vladimírem Dvořákem.
 • Pokud jste fanoušci limitovaných edicí čehokoliv, máme pro Vás dobou zprávu. UNIQA pojišťovna nabídne svým klientům limitované výhodné půjčky a to v období od 17. října do 25. listopadu 2016. Jedná se o jednorázovou půjčku vázanou na smlouvu kapitálového životního pojištění. Rezervy z těchto smluv jsou úročeny tzv. technickou úrokovou mírou od 2,4 do 4 % a stejné bude i úročení půjčky. Pokud tuto nabídku nevyužijete, zprávu si ani nečtěte.
 • A teď prosím zpozorněte. V praxi se začínají hromadit případy, že se nepoctiví obchodníci vydávají za důvěryhodné instituce, aby se na Vás obohatili. Odkazují se na asociace pojišťoven, popřípadě klientské centrum pojišťoven a snaží se dostat k Vašim pojistným smlouvám. Takže pro jistotu ještě jednou:   K T S    F I N A N C E. CZ.
 • Volnost, rovnost, bratrství. Tak nějak, plus, mínus znělo heslo Velké francouzské revoluce. O podobnou revoluci se zřejmě pokouší i pojišťovna DIRECT, která přichází se svým novým flotilovým pojištěním. To prý přináší absolutní volnost.

 

A to je pro dnešek opravdu vše. Pokud chcete sledovat další informace ze světa pojištění, případně mít informace on – line sledujte náš FB nebo TWITTER. Příští týden se opět těšíme na viděnou.

 

Za KTS Finace.cz, Ondřej Kučera

 • Přinesl Vám článek užitek?
 • ANO   NE

Máte zájem o odběr novinek?