To nejdůležitější ze světa pojištění 19.9.2016 – 25.9.2016

Povinné ručení Allianz

 

Minulý týden naplno propukl podzim a teplot okolo 30 stupňů už se letos asi nedočkáme, přinesly nám alespoň pojišťovny nějaké žhavé zprávy?

 

  • A začneme pěkně od podlahy. Sušákem rozsekala televizi! Rozsedla anglickou čivavu! Každého z Vás už někdy asi potkal den blbec, pokud ne, buďte rádi. Česká asociace pojišťoven vytvořila projekt Den Blbec a tímto projektem chce připomenout, že řešit prevenci je mnohem lepší, než následky. Na Den Blbec buďte připraveni s pojištěním odpovědnosti a dostaňte ho dřív, než dostane on Vás! (citace z webu)
  • Připadá Vám, že pojištění je celkem sranda a ještě se u toho dají vydělat peníze? Tak si to vyzkoušejte, Česká pojišťovna hledá nové kolegy do svých řad, více zde.
  • Jak vypadá vysoká hra pojištění v praxi, ukazuje aktuálně kauza výstavby elektrárny v Černé Hoře v hodnotě 9 miliard korun, kterou chystá dceřiná firma ČEZ – Škoda Praha. Nová pravidla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) dávají totiž subjektu už jen tři měsíce na to, aby získal potřebné exportní financování. ČEZ totiž dosud nezajistil bankovní klub, který by financování poskytl a pouze tento klub, zatím neznámý, může oficiálně požádat státní exportní pojišťovnu EGAP o to, aby projekt pojistila. I když všechny zainteresované subjekty ujišťují, že všechna jednání byla započata, tak i EGAP je velmi opatrný, kvůli poslední nevydařené akci firmy PSG na výstavbu elektrárny Poljarnaja za polárním kruhem, odepsal společně s ČEB (Česká exportní banka) 5,9 miliard korun, více se dočtete zde.
  • Ale přesuňme se raději rychle zpět do běžného typu pojištění, které zajímá každého z nás. Pojišťovna AXA si zpracovala průzkum, jak jsou na tom Češi s ochranou svých domovů a majetku a výsledkem jsou prý po čertu zajímavá čísla. No, posuďte sami: 22% Čechů nemá svoji nemovitost proti vloupání vůbec zabezpečenou! Přátelé, nehazardujme takto se svým majetkem….
  • To, co jsme psali nedávno na našem blogu v článku Pozitivní Big Brother, se stává nyní realitou, ale místo Velkého bratra přichází…..malý bratr. Pojišťovna Allianz totiž přichází, jejich slovy, s revoluční novinkou: Jezdím málo, platím málo. Od 1. 10. 2016 bude pojišťovna nově stanovovat cenu za autopojištění a to sice na základě počtu ujetých kilometrů. Funguje to tak, že na začátku odhadnete, kolik kilometrů za rok odjedete a podle toho se Vám odvíjí cena pojištění na daný rok. Do roka a do dne dojde k zúčtování, pokud byl Váš odhad správný, pro další rok se nic nemění, pokud jste najeli méně, dostanete slevu na další rok. Zádrhel nastane v okamžiku, kdy najedete více kilometrů, než jste slíbili, že najedete, pak budete muset uhradit nedoplatek. Uf, je to docela složité, ale dle Allianz pro všechny spravedlivé! Kromě těch, co jezdí nejvíce….
  • Pro ty zapomnětlivé z Vás máme odkaz na zajímavý projekt, který pohlídá končící a nevýhodné pojistné smlouvy. Nová služba na trhu, SURI, upozorní klienta na termín možnosti ukončit stávající pojistnou smlouvu a nabídnout její výhodnější verzi. Výhodnou pro koho, už přímo uvedeno není….
  • Jak si schovat léto do sklenice? Pokud se s průběhem podzimu ohlížíte se slzou v oku za skončeným létem, pomohou Vám překonat stesky po létu rady z magazínu České pojišťovny. Domácí zavařování je opravdový hit, přejeme Vám příjemné vzpomínání a malý tip: Až začnete dobroty ze sklenice ujídat, nikdy do ní nesahejte rukou, vždy použijte novou, neolíznutou lžíci, nebo vidličku.

Nezapomeňte, že kromě toho, že si máte hlídat aktuálnost Vašich smluv, sledujte i náš FB nebo TW, jinak na viděnou opět za týden.

 

Za KTS Finace.cz, Ondřej Kučera.

  • Přinesl Vám článek užitek?
  • ANO   NE

Máte zájem o odběr novinek?