Pozitivní Big Brother

people

A je to tady! Chtělo by se zvolat… Konečně přichází někdo se spravedlivým systémem placení povinného ručení na Váš automobil.

Plať, jak jezdíš, jezdi a ušetři?

Každý den se stává, že si člověk přečte na internetu nějakou zprávu a nejdříve se podívá do kalendáře (nejspíše v mobilu), zda není náhodou 1. dubna a pak teprve začne nad celým smyslem přemýšlet. Jak jinak nahlížet na informaci o tom, že si řidiči nechají dobrovolně do auta namontovat sledovací zařízení a dokonce pak za to zaplatí?

Ale nejde o apríl, jde o skutečnost. Norská start – up firma Telemotix vyvinula neuvěřitelný systém, který sleduje chování řidičů při jízdě, tedy jak jezdí rychle (= nebezpečně), jak brzdí, atd. Detailně monitoruje jejich chování a dle této analýzy jsou vývojáři z Norska schopni určit pravděpodobnost vzniku dopravní nehody.

V Norsku dokonce už existuje i pojišťovna, která tohoto systému využívá. Pojišťovna svým klientům na základě takto získaných dat v praxi část vybraného pojistného na povinném ručení vrací, ale na druhou stranu může zpětně zažádat o navýšení.

Kde se mají hlásit dobrovolníci?

Jistá je jedna věc, nejde o úplně novou záležitost, částečně se už pojištění na podobném principu v cizině řeší (tzv. PAYD), koneckonců počet ročně ujetých kilometrů zohledňuje i jedna pojišťovna na našem území. Celý systém placení povinného ručení je ale natolik zajímavý, že nad plošnějším využitím přemýšlí více pojišťoven. Uvidíme, čeho se dočkáme v blízké budoucnosti….

Škodným událostem zmar!

Zdroje

http://ekonomika.idnes.cz/povinne-ruceni-jinak-styl-brzda-plyn-se-prodrazi-do-ceska-prichazi-norsky-startup-g22-/ekonomika.aspx?c=A160720_2260718_ekonomika_kris

http://www.opojisteni.cz/pojistny-trh/vyvoj-trhu/na-trh-miri-nove-norske-povinne-ruceni/

  • Přinesl Vám článek užitek?
  • ANO   NE

Máte zájem o odběr článků?